Dereler Islah Ediliyor - Haberler
Haberi Paylaş

Dereler Islah Ediliyor

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel
Dereler Islah Ediliyor

Devlet Su İşleri (DSİ) 213. Şube Müdürü Mehmet İskender ve AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, DSİ’nin Muğla yatırımlarının ele alındığı toplantı, ıslah çalışmaları devam eden ve 3,5 milyon lira proje bedeli bulunan Karamuğla Deresi yanında değerlendirildi.

Devlet Su İşleri (DSİ) 213. Şube Müdürü Mehmet İskender ve AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, DSİ'nin Muğla yatırımlarının ele alındığı toplantı, ıslah çalışmaları devam eden ve 3,5 milyon lira proje bedeli bulunan Karamuğla Deresi yanında değerlendirildi. Muğla genelinde 2014 yılında 128 adet ıslah çalışması yapılacağı açıklanırken, bu çalışmalarda doğal dengenin korunacağı açıklandı.

"HİZMETİN SEÇİMİ OLMAZ"

Muğla'da genelinde DSİ tarafından devam eden çalışmaları değerlendiren AK Parti Muğla Milletvekili Yüksel Özden, yerel seçimlerde Muğla'nın, tercihini kendilerinden yana kullanmadığını belirterek, "Biz hizmet etmek için seçim sonucuna bakmıyoruz, bakmayız. Bölgemizde bu güne kadar taşkın sonucu yerleşim birimlerine ve tarım arazilerine zarar veren onlarca dere ıslah edildi. Karamuğla Deresi de, kentin ortasından geçen ve zaman zaman çevresine zarar veren bir dere. Burada da çalışmalara başlandı ve önümüzdeki yıl tamamlanacak" dedi.

"MEVCUT YÖNETİM KANALİZASYON VE SU SORUNUNU ÇÖZEMEDİ"

Milletvekili Özden, mevcut yerel yönetimlerin bu güne kadar su ve kanalizasyon sorunlarını çözemediğini ileri sürerek, "Bu hizmetleri bile yerine getiremeyen bir yönetim neyi yapacak?. Biz hükümet olarak Bodrum'un suyunu da, Menteşe'nin, Yatağan'ın ve Ula'nın da suyunu halkımızın ihtiyacı olduğu için bu hizmetleri yerine getiriyoruz" dedi.

"DOĞAL DENGE BOZULMAYACAK"

Karamuğla Deresi üzerinde yapılan çalışmalar ve Muğla genelinde DSİ tarafından sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi veren DSİ 213. Şube Müdürü Mehmet İskender, bölgede devam eden ıslah çalışmalarının çevreci bir çalışma olduğunu, doğal dengenin bozulmamasına dikkat ettiklerini kaydetti. İskender, "Çalışma yapılırken, yıllık yağış ortalaması değil, 100 yılda bir, aniden düşen yoğun yağış miktarı da ve ona yapılıyor. Muğla genelinde onlarca dere bu şekilde tamamlandı, bu yıl da 70 proje var. Bugüne kadar 67 milyon TL harcandı ve içinde bulunduğumuz yıl içi, 48 milyon lira başlangıç ödeneği gönderildi. Şu an çalışmaları devam eden Karamuğla deresindeki çalışmalar önümüzdeki yıl tamamlanacak" dedi. - MUĞLA

Dereler Islah Ediliyor

Dereler Islah Ediliyor

Dereler Islah Ediliyor

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Haberi Kaydet
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title