Derede Çırpınan Oğlunu Kurtarmak İsteyen Anne Hayatını Kaybetti

Derede Çırpınan Oğlunu Kurtarmak İsteyen Anne Hayatını Kaybetti

Hakkari'nin Yüksekova İlçesinde Dere Kenarında Piknik Yapan Aileden Anne, Oğlunu Kurtarmak İçin Girdiği Suda Hayatını Kaybetti, Oğlu İse Yaralandı. Annesini Kurtarmak İçin Suya Giren Kız İse Kayboldu.

Derede Çırpınan Oğlunu Kurtarmak İsteyen Anne Hayatını Kaybetti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde dere kenarında piknik yapan aileden anne, oğlunu kurtarmak için girdiği suda hayatını kaybetti, oğlu ise yaralandı. Annesini kurtarmak için suya giren kız ise kayboldu.

Alınan bilgiye göre, Çiftçi ailesi, Yüksekova ilçesi Esendere Beldesi yolu üzerinde bulunan, Akpınar ve Ovaiçi köylerinin arasından İran'a doğru akan Dereiçi Deresi kenarına piknik yapmak üzere geldi. Piknik sırasında oynadığı topu dereye düşen ailenin 8 yaşındaki Tahir Çiftçi isimli çocuğu dereye girdi. Çocuğunu derede çırpınırken gören ve dereye giren anne Devlet Çiftçi (35), çocuğunu kurtarmak isterken akıntıya kapıldı. Annesinin derede çırpındığını gören 15 yaşındaki Canan Çiftçi de dereye atlayarak

annesini kurtarmak istedi ve o da akıntıya kapıldı. Olayda anne Devlet Çiftçi hayatını kaybetti. Yüksekova Anadolu Lisesi 1. sınıf öğrencisi olduğu öğrenilen Canan Çiftçi ise kayboldu. Yaralı olarak kurtarılan Tahir Çiftçi de Yüksekova Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Arama-kurtarma çalışmaları devam ederken, sabah saatlerinde Hakkari İl Sivil Savunma Arama ve Kurtarma ekibinin de bölgeye giderek vatandaşlarla birlikte arama çalışmalarına katılacağı bildirildi.

(SY-FT-OK-Y)

Kaynak: İHA