Derbi Maçta Gözler 'Kral' Adaylarında
Haberler » Güncel » Derbi Maçta Gözler 'Kral' Adaylarında - Haber

Derbi Maçta Gözler 'Kral' Adaylarında

Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile Fenerbahçe Futbol Takımları Arasında 19 Mayıs Cumartesi Günü Yapılacak Sezonun Son Derbi Maçı, Aynı Zamanda Ligin En Golcü Oyuncularının Buluşmasına Sahne Olacak.

Derbi Maçta Gözler 'Kral' Adaylarında

Turkcell Süper Lig'de Galatasaray ile Fenerbahçe futbol takımları arasında 19 Mayıs Cumartesi günü yapılacak sezonun son derbi maçı, aynı zamanda ligin en golcü oyuncularının buluşmasına sahne olacak.


Ligde son 2 haftaya girilirken 19 golle ''Gol Krallığı'' yarışmasında zirvede yer alan Fenerbahçeli Alex de Souza ile 18 golle en yakın takipçisi Galatasaraylı Ümit Karan, ilk kez ''Gol Kralı'' unvanını alabilmek için derbide gol arayacak.


Birinci Futbol Ligi'nin 48 yıllık geçmişinde Galatasaray 13, Fenerbahçe ise 12 kez, en çok gol atan futbolcuları kadrosunda bulundururken, sarı-lacivertliler 12, sarı-kırmızılılar ise 4 sezondur ''Gol Kralı'' çıkaramıyor.


Galatasaray, şimdiye dek 13 kezle en çok ''Gol Kralı'' çıkaran takım unvanını elinde bulunduruyor.


Şimdiye dek 12 kez ''Gol Kralı'' çıkaran Fenerbahçe, bu sezon Alex'in bu unvanı alması durumunda, ezeli rakibini yakalayacak.


Fenerbahçe'nin Brezilyalı futbolcusu Alex de Souza, ''Gol Kralı'' olması durumunda, sarı-lacivertli futbol takımında bu başarıya ulaşan ilk yabancı futbolcu olarak Fenerbahçe'nin tarihine geçecek.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler