Derbi Maçın Faturası Ağır Oldu

Derbi Maçın Faturası Ağır Oldu

Fenerbahçe ile Beşiktaş Futbol Takımları Arasında Dün Yapılan Fortis Türkiye Kupası Yarı Final Rövanş Maçının Ardından Her İki Kulüp, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Sarı-lacivertli Bazı Yöneticilerle İki Takımın Bazı Futbolcularının, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (Pfdk) Sevk Edildiği Bildirildi.

Derbi Maçın Faturası Ağır Oldu

Fenerbahçe ile Beşiktaş futbol takımları arasında dün yapılan Fortis Türkiye Kupası yarı final rövanş maçının ardından her iki kulüp, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, sarı-lacivertli bazı yöneticilerle iki takımın bazı futbolcularının, Futbol Federasyonu Profesyonel Futbol Disiplin Kuruluna (PFDK) sevk edildiği bildirildi.

Fenerbahçe Kulübünün resmi internet sitesinden verilen bilgiye göre, Şükrü Saracoğlu Stadındaki maçla ilgili olarak Fenerbahçe Kulübü, küfürlü ve çirkin tezahürat nedeniyle, Beşiktaş Kulübü ise sahaya meşale atıldığı için PFDK'ya sevk edilirken, Fenerbahçe'nin Uruguaylı futbolcusu Lugano, gördüğü kırmızı kart sonrasında hakeme saldırmaya teşebbüs ettiği için tedbirli, Aurelio ise rakip futbolcuya saldırarak yumruklaşmaktan tedbirsiz olarak ceza kuruluna gönderildi.

Ayrıca, Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım ve asbaşkan Murat Özaydınlı'nın hakeme hakaretten, asbaşkan Ali Koç'un maç sonrası açıklamalarından, asbaşkan Mahmut Uslu'nun da Futbol Federasyonu aleyhine açıklamaları nedeniyle tedbirli olarak PFDK'ya sevk edildiği duyuruldu.

Öte yandan, Beşiktaşlı Ricardinho'nun maç sonrası Aurelio'nun yumruğuna cevap vermesi, Serdar Kurtuluş ve Vedran Runje'nin de maç sonrasında saha içinde meşale salladıkları için tedbirsiz olarak PFDK'ya gönderildiği bildirildi.

Bu arada, Futbol Federasyonu Hukuk Kurulunun, hafta sonu oynanacak Fenerbahçe-Denizlispor karşılaşmasında, yayıncı kuruluş olan Lig TV'nin olası sahaya alınmaması ihtimali için 3 hukukçuyu stada gönderme kararı aldığı öğrenildi.

Kaynak: AA