Derbi Maç Sonrası Çıkan Olaylarda Yaralanan Şahısla İlgili Kaymakam ve İlçe Emniyet Müdüründen Açıklama

Derbi Maç Sonrası Çıkan Olaylarda Yaralanan Şahısla İlgili Kaymakam ve İlçe Emniyet Müdüründen Açıklama

Muğla'nın Marmaris İlçesinde Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemir ve İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi, Derbi Maç Sonrası Yaşanan Darp Olayıyla İlgili Basın Mensuplarına Açıklamalarda Bulundu.

Derbi Maç Sonrası Çıkan Olaylarda Yaralanan Şahısla İlgili Kaymakam ve İlçe Emniyet Müdüründen Açıklama

Muğla'nın Marmaris ilçesinde Marmaris Kaymakamı Cemalettin Özdemir ve İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi, derbi maç sonrası yaşanan darp olayıyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kaymakamlık makamında yapılan basın toplantısında Kaymakam Özdemir, "Böyle bir olayın ulusal basında araştırılmadan yer alması bizleri üzmüştür. Olay yerinde yaralanan vatandaş, ilk hamleyi yaparak polis memuruna darp uygulamıştır. Bu vatandaş, polise darp etme cesaretini kimden alıyor? Görev yerindeki polis memurumuz K.G. de kendisini kollamak için karşı hareket yapmıştır. Burada biraz fazla kuvvet uygulaması olmuş, bununda cezasını hukuk devleti verecektir" dedi. Olaydan sonra polis memurunun açığa alındığını söyleyen Özdemir, "Polis memuru K.G. soruşturmaya alınacaktır. Polis memuruna 'Vatandaş sana kafa attı ama sen onu neden dövdün' şeklinde kendisine yasal işlemler uygulanacaktır. Burada polisimiz kendini savunmuştur. Sabahtan akşama kadar görev yerinde olan polisimiz. O psikolojiyle böyle bir olay meydana gelmesi normal. Vurmaması gerekirdi, bunun da cezası verilecektir. Ancak olay ulusal basında abartılarak yer verilmiştir. Böyle bir olay Marmaris'e yakışmamıştır" ifadesini kullandı.

Marmaris İlçe Emniyet Müdürü Yaşar Turan Çebi de, "Olayın araştırılmadan ulusal gazetelerde yer almasına çok üzüldük. Olay yerinde ilk saldıran kişi vatandaş olmuştur. Polis memurumuz da sabahtan akşama kadar iş psikolojisi ile kendini savunmaya çalışmıştır. Çünkü kendisine saldırıldığında kendini kollama hakkı var, ancak fazla mukavemet uygulaması yanlış olmuştur. Bunun için gereken kararı hukuk devleti verecek. Olay yerinden 5 tane görgü tanığının ifadesi alınmıştır. Bu tanıklar, ifadesinde ilk darbeyi vatandaşın uyguladığını beyan etmiştir. Çalışan insanlar hata yapabilir. Biz işimizi yaparken çok müdahaleler oluyor" şeklinde konuştu.

(CG-OK-Y)