Derbent Haberleri

Derbent haber, Derbent son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Derbent - 27.03.2021
Orta ve Doğu Karadeniz'de kış ortasında 186 bin 259 su kuşu sayıldı
Dünya ölçeğinde doğal kaynakların ve biyolojik çeşitliliğin korunmasının her geçen gün daha da önem kazandığını, yapılan sayımların doğal alanların izlenmesi ile bu alanların barındırdığı biyoçeşitlilik hakkında bilgi sağladığını anlatan Yavuz, şöyle devam etti: "Ramsar Sözleşmesi'nde yer alan tanıma göre su kuşu, ekolojik olarak sulak alanlara bağlı olan kuşlar olarak tanımlanmaktadır. Bu sayımlarla sulak alanlarda kışlayan su kuşu tür ve popülasyonunu tespit etmeyi amaçlıyoruz. Her yıl tekrarlanan bu sayımlarla su kuşu popülasyon trendinin yıllara göre nasıl değişiklik gösterdiği belirlenebilmektedir. Sayımlarla elde edilen veriler tür koruma çalışmalarına, korunan alanlarının ilan edilmesine ve dünyadaki su kuşu popülasyonlarının izlenmesine rehberlik ediyor. Ayrıca kuş sayılarındaki artışı ve azalışı tespit etmek, doğayı koruma açısından son derece önemlidir. Çünkü kuşlar aynı zamanda doğayı koruma çalışmalarında erken uyarı sistemi işlevi görüyor." Su kuşu sayımı 16 alanda yapıldı Yavuz, su kuşu sayımının Kızılırmak Deltası, Yeşilırmak Deltası, Ladik Gölü, Amasya Yedikır Barajı, Tokat Kaz Gölü, Almus Barajı, Derbent Barajı, Altınkaya Barajı, Sinop Sarıkum Gölü, Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyıları olmak üzere 16 alanda gerçekleştirildiğini dile getirdi.
Derbent - 26.03.2021
Uyuşturucudan 7 yıl ikişer ay hapis cezası bulunan 2 kişi yakalandı
'Uyuşturucu madde yapma ve sağlama' suçundan haklarında 7 yıl ikişer ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan G.B. ve A.S. isimli şahıslar Samsun İl Jandarma Komutanlığı JASAT unsurları ve Bafra İlçe Jandarma Komutanlığı'nca müşterek yapılan çalışmalar neticesinde Derbent Baraj yolunda yakalandı.
Derbent - 26.03.2021
Kütahya'da bir köy daha karantinaya alındı
Kütahya'nın Tavşanlı ilçesine bağlı Derbent köyü korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Derbent - 25.03.2021
Konya'nın 17 ilçesinde eğitime 'kar' engeli
İl Milli Eğitim Müdürlüğü, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Akören, Altınekin, Bozkır, Cihanbeyli, Çumra, Emirgazi, Güneysınır, Hadim, Kadınhanı, Sarayönü, Seydişehir, Taşkent, Yalıhüyük ve Yunak ilçelerinde bugün olmak üzere 1 gün, Ahırlı ve Derbent ilçelerinde ise 2 gün yüz yüze eğitime ara verildiğini açıkladı.
Derbent - 12.03.2021
Derbent beyaza büründü
Konya'nın Derbent ilçesi, yağan kar yağışının ardından beyaza büründü.
Derbent - 11.03.2021
Kocaeli'de Kartepe Teleferik Hattı Projesi vatandaşları heyecanlandırdı
Esnaf Sefa Açıkgöz de projenin bölge halkı ve turizmi için çok önemli bir adım olacağına işaret ederek, şunları kaydetti: "Ticari anlamda büyük katkı sağlayacak bölgeye. Ayrıca sezonlarda ulaşım açısından insan yoğunluğunu düzene sokacak. Bölge turizmini canlandıracak. Daha çok insanımız gelecek bölgeye." Derbent Mahallesi muhtarı Erdal Baş ise teleferik projesinin kendileri için büyük bir şans olduğuna işaret ederek, "Derbent, bu çalışma ile daha fazla vatandaşımıza hitap edecek ve dolayısıyla daha fazla tanınacak.
Derbent - 28.02.2021
Halk sanatçısı Özay Gönlüm, vefatının 21. yılında anılıyor
Derlemeleriyle ön plana çıkan sanatçı "Elif dedim be dedim", "Karahisar Kalesi", "Hıkkıdık tuttu beni", "Cemile'min gezdiği dağlar meşeli", "Derbent Deresi", "Sobalarında kuru da meşe yanıyor", "Asmam çardaktan", "Çil horoz", "Çöz de al Mustafa Ali", "Mendil verem mi?", "Elindedir bağlama" gibi çok bilinen türkülerin de olduğu 3 bin 500 eseri repertuvara kazandırdı.
Derbent - 17.02.2021
Konya'da 10 ilçede eğitime ara verildi
KONYA'de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle 9 ilçede yüz yüze eğitime ara verildi. Bu ilçelerde eğitim, uzaktan eğitim sistemiyle devam edilecek.  Yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle Bozkır, Çeltik, Hadim,  Doğanhisar, Halkapınar, Emirgazi, Karapınar'da yüz yüze eğitime yarın olmak üzere 1 gün; Taşkent, Derbent ve Seydişehir'de de 2 gün ara verildi.
Derbent - 17.02.2021
Konya'nın 28 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Çumra, Altınekin, Ereğli, Halkapınar, Seydişehir, Bozkır, Sarayönü, Karapınar, Emirgazi, Ahırlı, Taşkent, Hadim, Çeltik, Derbent, Akşehir, Kadınhanı, Yalıhüyük, Güneysınır, Akören, Ilgın, Hüyük, Beyşehir, Derebucak, Doğanhisar ve Yunak ilçelerinde de olumsuz hava koşulları nedeniyle bugün uzaktan eğitim yapılacak.
Derbent - 16.02.2021
Konya'nın 21 ilçesinde kar yağışı nedeniyle yüz yüze eğitime ara verildi
Oluşabilecek don ve buzlanma nedeniyle Seydişehir, Bozkır, Sarayönü, Karapınar, Emirgazi, Ahırlı, Taşkent, Hadim, Çeltik, Derbent, Akşehir, Kadınhanı, Yalıhüyük, Güneysınır, Hüyük, Güneysınır, Akören, Ilgın ve Hüyük'te bugün uzaktan eğitim yapılacak.
Derbent - 15.02.2021
Sultan 2. Abdülhamid Han'ın yaptırdığı Kocaeli'deki Hikmetiye Camisi yıllara meydan okuyor
AA muhabirinin derlediği bilgilere göre, Habibe Hanım, Japonya'ya gönderilen ve dönüş yolunda batan Ertuğrul Fırkateyni'nin mürettebatı olan oğlunun şehit olması üzerine, Kartepe ilçesi Derbent Mahallesi Hikmetiye mevkisindeki yaklaşık 7 bin metrekare alanı, cami yapılmak üzere hibe etti.
Derbent - 14.02.2021
Samsun'daki kazada yaşamını yitiren baba ile oğlunun cenazeleri toprağa verildi
Samsun'un Bafra ilçesinde 12 Şubat'ta cenazeden dönenlerin içinde olduğu pikabın Derbent Baraj Gölü'ne devrilmesi sonucu 3 kişi ölmüş, 1 kişi kurtarılmıştı.
Derbent - 13.02.2021
Son dakika haberleri | Samsun'daki kazada yaşamını yitiren kişinin cenazesi toprağa verildi
Samsun'un Bafra ilçesinde 12 Şubat'ta cenazeden dönenlerin bulunduğu pikabın Derbent Baraj Gölü'ne devrilmesi sonucu 3 kişi ölmüş, 1 kişi kurtarılmıştı.
Derbent - 12.02.2021
Samsun'da cenaze dönüşü baraj gölüne devrilen pikaptaki 3 kişi öldü
Hüseyin Doğan'ın kullandığı 55 NR 383 plakalı pikap, Kolay mevkisinde Derbent Baraj Gölü'ne devrildi.
Derbent - 31.01.2021
Samsun'da su ürünleri üretimi 2020 yılında katlandı
Yoğun olarak Bafra'da Derbent Baraj Gölü ve Yakakent'te denizdeki yüzer ağ kafeslerde su ürünleri yetiştiriciliği yapıldığı, Derbent Baraj Gölü'nde 14, Karadeniz'de ise 11 adet tesis bulunduğu belirtilen açıklamada, Derbent Baraj Gölü'nde bulunan tesislerde alabalık, Karadeniz'de bulunan tesislerde ise alabalık ve levrek yetiştirildiği aktarıldı.
Derbent - 26.01.2021
Konya'nın batı ve güney ilçeleri için kar uyarısı
Meteoroloji 8. Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yarın Akşehir, Doğanhisar, Derbent, Hüyük, Beyşehir, Seydişehir, Derebucak, Akören, Yalıhüyük, Ahırlı, Güneysınır, Bozkır, Hadim ile Taşkent'te kar yağışının (20-25 santimetre) yoğun olarak gerçekleşmesi bekleniyor.
Derbent - 22.01.2021
Orta ve Doğu Karadeniz'deki su kuşları sayılıyor
Yavuz, kış ortası su kuşu sayımının Kızılırmak Deltası, Yeşilırmak Deltası, Ladik Gölü, Amasya Yedikır Barajı, Tokat Kaz Gölü, Almus Barajı, Derbent Barajı, Altınkaya Barajı, Sinop Sarıkum Gölü, Sinop kıyıları, Samsun kıyıları, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Artvin kıyıları olmak üzere 16 alanda sürdürüldüğünü dile getirdi.
Derbent - 20.01.2021
Son dakika gündem: Ters dönmüş aracında ölü bulunan doktor İzmir'de son yolculuğuna uğurlandı
Olay Kocaeli'nin Başiskele ilçesindeki özel hastanede ortopedi ve travmatoloji uzmanı olarak görev yapan Uğur Tolun, 13 Ocak'ta aracıyla Kartepe'ye gitmiş, en son Maşukiye'de görülmüştü. Tolun'dan bir daha haber alınamadığı ihbarı üzerine arama çalışması başlatılmıştı. Arama çalışmaları sonucunda Tolun'un cesedi, önceki gün Derbent Mahallesi'nde evinin yakınından geçen su kanalına ters devrilen aracının içinde bulunmuştu.
Derbent - 18.01.2021
Kocaeli'de kayıp olarak aranan doktor ölü bulundu (1)
Kocaeli'nin Kartepe ilçesinde, 13 Ocak günü kamyoneti ile gezmeye çıktıktan sonra bir daha haber alınamayan Doktor Uğur Tolun ölü bulundu. Uğur Tolun'a ait aracın, Derbent Mahallesi'nde bulunan kanala düştüğü, kazada doktorun öldüğü tespit edildi.
Derbent - 14.01.2021
Kartepe'de kaybolan kişi için arama çalışması başlatıldı
Kartepe ilçesi Derbent Mahallesi'nde bir kişinin kaybolduğu ihbarını alan jandarma ekipleri, bölgede arama çalışması başlattı.
Derbent - 13.01.2021
Derbent'te kar yağışı
Konya'nın Derbent ilçesinde etkili olan yağmur, yerini kar yağışına bıraktı.
Derbent - 12.01.2021
Kocaeli'de 13 bin 660 kaçak makaron ele geçirildi
Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince kaçakçılıkla mücadeleye yönelik çalışmalar kapsamında bir araç, Kartepe ilçesi Derbent Mahallesi'nde durduruldu.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Derbent Haberleri | Derbent Haber - Haberler - Sayfa 3 - Derbent haberleri, son dakika derbent haber ve gelişmeleri burada. Gelin arabasının karıştığı zincirleme kazada 7 kişi yaralandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.9.2021 20:38:12. #1.16#

title