Derbent Haberleri

Derbent haber, Derbent son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Derbent - 17.06.2021
2021 Köydes Projeleri
İLÇESEKTÖRPROJE ADIMERKEZYolBeylerhan - Köprübaşı Arası 2, 50 km 1. Kat Asfalt Yapım İşiMERKEZYolAktaş - Selviler Arası 2, 00 km 2. Kat Asfalt Yapım İşiMERKEZYolKayaağıl Karabol Mah. Yolu - Bölme Mah. Arası 4, 00 km 2. Kat Asfalt Yapım İşiMERKEZYolÇamyazı Köyü 1, 00 km 2.
Derbent - 17.06.2021
12 yıl önce başladığı okulu uzaktan eğitimle bu yıl tamamladı
Ateş, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Radyo ve Televizyon Programcılığı ön lisans programına 2008 yılında kayıt yaptırdı. 2010 yılında mesleğe atılmasıyla okuldan uzaklaşan Ateş, salgın döneminde uzaktan eğitimle kalan derslerini vererek, diplomasını almaya hak kazandı. Ateş, Merkez Derbent yerleşkesindeki okuluna eşi Buse ve bir yaşındaki kızı Eylül ile gelerek yıllar sonra diplomasını aldı.
Derbent - 03.05.2021
MASKİ, mahallenin hayallerini gerçekleştirip ihtiyaçlarını karşılıyor
Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelinde vatandaşlara daha sağlıklı içme suyu temin etmek için çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda İçme Suyu Dairesi Başkanlığı, eski Derbent Belediyesi'nden kalan pasif durumdaki içme suyu pompasının bakım ve onarım çalışmalarını yaparak Çıkrıkçı Mahallesi içme suyu şebekesine aktardı.
Derbent - 14.04.2021
TEGV "Yeni Dünya" kampanyası kapsamında 2 bin 53 çocuğa tablet dağıttı
Kovid-19 salgını sürecinde yaşananlardan çocukların eğitim hayatında zorluk yaşadığını işaret eden Tosyalı, şöyle devam etti: "Çocuklarımız hem okullarından ve arkadaşlarından ayrı kalıyor hem de çeşitli altyapı sorunları nedeniyle uzaktan eğitimden eşit şekilde yararlanamıyor. Ödevlerini annesinin telefondan yapmaya çalışan, televizyondan derslerini takip ederek sınavlara hazırlanan çocuklarımızın yaşadıkları bu sıkıntıya son vermek amacıyla başlattığımız Yeni Dünya kampanyası, duyarlı kurumlar ve bireylerin bağışlarıyla büyüyor. Bugüne kadar Tekirdağ'dan Şanlıurfa'ya, Zonguldak'tan Şırnak'a, İzmir'den Batman'a, Ankara'dan Siirt'e kadar ülkemizin dört bir yanındaki 2 bin 53 çocuğumuzu tabletleriyle buluşturduk. Onların gözündeki ışığın nedeni olan tüm bağışçılarımıza sonsuz teşekkür ediyoruz. Çocuklarımıza fırsat eşitliği sunmaya çalıştığımız kampanyanın, tüm duyarlı insanların ve eğitim dostlarımızın desteğiyle daha da büyüyeceğine inanıyoruz." Beykoz'dan başlayan dağıtımların Siirt Kurtalan ve Pervari, Van Gevaş ve Erciş, Şanlıurfa Harran, Şırnak Cizre, Gaziantep Şehitkamil ve Şahinbey, Diyarbakır Ergani, Mardin Savur ve Midyat, Erzincan Üzümlü ve Merkez, Hakkari Merkez, Afyonkarahisar Derbent, Giresun Espiye, Batman Merkez, Ankara Etimesgut, İzmir Bayraklı, Bornova, Çiğli ve Egekent, Zonguldak Çaycuma ve Tekirdağ Çorlu'da devam ettiği belirtilen açıklamada, kampanyanın devam edeceği ve daha çok çocuğa ulaştırılacağı bildirildi.
Derbent - 08.04.2021
Konya'da gelin arabasının da karıştığı zincirleme trafik kazasında 7 kişi yaralandı
Konya'nın Derbent ilçesinde aralarında gelin arabasının da olduğu üç aracın çarpışması sonucu gelin ve damat ile 5 kişi yaralandı.
Derbent - 02.04.2021
Kış turizminin yeni gözdesi olmayı hedefleyen Aladağ nisanda da kayak imkanı sunacak
Kış turizminin alternatif yerleri arasına girmeyi hedefleyen Konya'nın Derbent ilçesindeki Aladağ Kayak Merkezi, doğal pistlerinde misafirlerine kayak keyfi imkanı sunuyor.
Derbent - 31.03.2021
TÜBİSAD Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine Levent Kızıltan seçildi
"Dernek olarak önceliğimiz ülkemizin teknoloji konusunda gerçekçi ve fark yaratan bir atılım yapmasıdır." ifadesini kullanan Kızıltan, şu açıklamalarda bulundu: "Bu çerçevede yeni dönemdeki amaç, sektörün 'sadece' pazar olarak büyümesi değil, büyürken içinde ülke kaynaklarının da geniş şekilde yer aldığı, üretim ve servis alanlarında yetkinliklerimizin geliştiği bir düzeni tanımlamak, kamu desteklerini de alarak ekonomik büyüklüğe teknolojide yaratıcılık ve üretim becerilerini de eklemek olmalıdır. Sivil toplumun kamu ve kamu idaresi ile yakın iş birliğinin dünyadaki çok başarılı örneklerini, kamunun politika yapıcılığındaki gücünün özel sektörün dinamizminin ve başarısının yolunu açtığı bileşimlerde görüyoruz. Çok değerli teknoloji kaynaklarımıza ülkemizde fırsatlar yaratmak zorundayız." Yönetim kurulu asil üyeleri Açıklamada verilen bilgiye göre, TÜBİSAD Yönetim Kurulu'nda yer alan asil üyeler şu şekilde: "Gantek'ten Ahmet Öngün, Etiya'dan Aslan Doğan, Veripark'tan Aslı Derbent, Index'ten Atilla Kayalıoğlu, Netmarble'den Barış Özistek, Logo/eLogo'dan Başak Kural, Amazon WS'den Burak Aydın, sahibinden.
Derbent - 31.03.2021
Son dakika haberleri! Yenişehir'de tavuk çiftliğinde yangın: 1500 tavuk telef oldu
Yangın, Bursa'nın Yenişehir ilçesi Derbent Mevkisinde bulunan bir tavuk çiftliğinde meydana geldi.
title