Derbent Heyeti, Kültür ve Turizm Bakanı Avcı'yı Ziyaret Etti - Haberler
Haberi Paylaş

Derbent Heyeti, Kültür ve Turizm Bakanı Avcı'yı Ziyaret Etti

AA - Haberler | Güncel
Derbent Heyeti, Kültür ve Turizm Bakanı Avcı'yı Ziyaret Etti

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığını ziyaret ettiklerini bildirdi.

Derbent Belediye Başkanı Hamdi Acar, Ankara'da Kültür ve Turizm Bakanlığını ziyaret ettiklerini bildirdi.

Acar, yaptığı yazılı açıklamada, Derbent Kaymakamı Arif Oltulu, Başkan Yardımcısı Celal Can ve Haritacı Faruk Turhan'dan oluşan isimlerle heyet halinde Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı'yı makamında ziyaret ettiklerini belirtti.

AK Parti Konya milletvekilleri Uğur Kaleli, Leyla Şahin Usta, Abdullah Ağralı ve Ömer Ünal'ın da eşlik ettiği ziyarette, Konya'nın kayak merkezi olması planlanan Derbent Aladağ'daki kayak merkezi kurulacak alanın turizm bölgesi ilan edilmesi konusunun ele alındığını belirten Acar, yapılan görüşmenin ardından ise heyetin eski Meram İlçe Belediye Başkanı olan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atanan Refik Tuzcuoğlu'nu ziyaret ettiğini kaydetti.

Acar, uzun süredir üzerinde çalıştıkları kayak merkezi projesinin Konya Büyükehir Belediyesinin fizibilite raporu hazırlama ihalesini gerçekleştirmesiyle daha da ivme kazandığını belirtti.

Bundan sonra projenin daha hızlı ilerleyeceğine inandıklarını ifade eden Acar, şöyle devam etti:

"Konya turizmine önemli bir değer katacak olan projenin hayata geçirilmesiyle bölgede biz de kış festivalleri yapmayı planlıyoruz. Bunun yanında futbol kulüplerinin kamp yapabilecekleri bir alan oluşturmayı da hedefliyoruz. Futbol sahalarıyla ise antrenman ihtiyacına cevap verilmesi düşünülüyor. Ancak, proje için kayak merkezi kurulacak alanın turizm bölgesi ilan edilmesi gerekiyor. Bunun için bakanlığımıza yönelik bir ziyaret gerçekleştirdik."

AA - Son Dakika Haberleri
title