Depremzedenin Kınasını Mehmetçik Yaktı

Depremzedenin Kınasını Mehmetçik Yaktı

Van'da yaşanan 7.2 ve 5.6'lık depremlerin ardından göçlerle ölü bir kente dönen Van'da bir yandan da hayat zorda olsa devam ediyor.

Depremzedenin Kınasını Mehmetçik Yaktı

Van'da yaşanan 7.2 ve 5.6'lık depremlerin ardından göçlerle ölü bir kente dönen Van'da bir yandan da hayat zorda olsa devam ediyor. İnsani Yardım Tugayı tarafından kurulan Mehmetçik Çadır Kenti'nde polis memuru Semih Tiyerlioğlu ve Cansu Toksu'nun kınası depremzedelere moral oldu. Depremzedeler gönüllerince eğlenirken, çiftin kınasına katılan İnsani Yardım Tugay Komutanı Albay Hakan Esen damadın eline kına yaktı.

Zor günlerin yaşandığı Van'da zaman zaman farklı manzaralar depremi azda olsa unutturuyor. Hacıbekir Caddesi üzerinde İnsani Yardım Tugayı tarafından kurulan çadır kentte yapılan kınada depremzedeler stres attı. Tokatlı polis memuru Semih Tiyerlioğlu ile 7.2'lik depremin vurduğu Van'ın Erciş İlçesi'nde Sevgi Çiçekleri Anaokulu'nda öğretmen olan Cansu Toksu, kına gecesini çadırda yaptı. Türkçe ve Kürtçe müzik eşliğinde yapılan kına gecesinde damat Tiyerlioğlu ile gelin Toksu depremzedelerle birlikte halay çekti. Van Emniyet Müdür yardımcıları Salih Gölcü, İrfan Güner ve Güvenlik Şube Müdürü Zeki Akyol da kına gecesine katılıp gelin ve damadı kutladı.

Gecede gelin Toksu, bölgedeki geleneklerden dolayı avucuna altın yerleştirilmediği gerekçesiyle kına yakılması için elini açmadı. Bunun üzerine çadıra İnsani Yardım Tugay Komatını Albay Hakan Esen davet edildi. Albay Hakan Esen geline 100 TL vererek gelinin avucuna kına yaktırdı. Albay Hakan Esen de damat Semih Tiyerlioğlu'nun eline kendisi kına yaktı. Kına gecesi mehmetçiğin davetlilere meyve suyu ve çerez ikram etmesinin ardından son buldu.

Kaynak: DHA