Depremlerin Ardından Köylüler Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı
Advertisement

Depremlerin Ardından Köylüler Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı

İhlas Haber Ajansı - Haberler | Güncel

Depremlerin ardından köylüler yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı Depremde evi hasar gören vatandaşlar geceyi çadırda geçirdiMANİSA - Dün merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5.

Depremlerin ardından köylüler yaşadıklarını gözyaşlarıyla anlattı

Depremde evi hasar gören vatandaşlar geceyi çadırda geçirdi

MANİSA - Dün merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5.1 büyüklüğündeki depremden etkilenen Gölmarmara ilçesinde evleri hasar gören vatandaşlar geceyi, Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının kurduğu çadırlarda geçirdi. Hasar tespit çalışmalarının devam ettiği bölgede, korku içerisinde olan bazı vatandaşlar gözyaşları içerisinde yetkililerden çadır istedi.

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığından yapılan açıklamada, saat 18.53'te, merkez üssü Manisa'nın Saruhanlı ilçesi olan 5.1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin derinliği ise 8.2 kilometre olarak ölçüldü. Deprem çevre il ve ilçelerden de hissedildi. Depremin şiddetinin yoğun hissedildiği Gölmarmara ilçesine bağlı Tiyenli Mahallesinde de büyük çoğunluğu kerpiç olan yaklaşık 35 evde hasar meydana geldi. Can ve mal kaybının yaşanmadığı deprem sonrası AFAD ekipleri Tiyenli Mahallesinde gece boyunca çadır kurdu. Evleri hasar alan vatandaşların bir kısmı yakınlarının evlerine sığınırken, bazıları ise kurulan deprem çadırlarına yerleşti. AFAD ve Kızılay ekipleri vatandaşlara erzak desteğinde bulundu. Ayrıca mahalle camisinde oluşan hasar nedeniyle çadır içerisinde mescit kuruldu. Depremzedeleri ziyaret eden CHP Manisa Milletvekili Tur Yıldız Biçer, "Gölmarmara'nın Tiyenli köyündeyiz. Gölmarmara'da bütün köylerimizde az ya da çok hasar var. En büyük hasarın olduğu köyümüz Tiyenli. Burada yaklaşık 250 hane var. Yaklaşık 40-50 hanede hasar olduğunu biliyoruz. Oturulamayacak durumda. Vatandaşlarımız geceyi bahçelerinde geçirmişler. Gece saat 3 gibi 10 adet çadır kurulmuş. Tabii yetersiz kalmış bu. Aileler kendi bahçelerine birer çadır kurulmasını bekliyorlar" dedi.

Ağlayarak çadır istedi

Manisa, dün merkez üssü Saruhanlı ilçesi olan 5.1 büyüklüğündeki depremin ardından geceden bu yana artçı depremlerin yanı sıra, büyüklükleri 3.9 ile 4.8 arasında değişen 8 depremle daha sarsıldı. Depremlerden dolayı tedirgin olan vatandaşlar, yetkililerden çadır istedi.

Depremlerin Ardından Köylüler Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı
Depremlerin Ardından Köylüler Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı
Depremlerin Ardından Köylüler Yaşadıklarını Gözyaşlarıyla Anlattı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title