Deprem Sigortasının Önemi

Deprem Sigortasının Önemi

Balıkesir'de Yeni Açılan Sigorta Aracılık Şirketinin Sahibi Emekli Banka Müdürü Ali Karaman, Deprem Sigortasının Önemine İşaret Ederek Herkesi Sigorta Yaptırmaya Çağırdı.

Deprem Sigortasının Önemi

Balıkesir'de yeni açılan sigorta aracılık şirketinin sahibi emekli banka müdürü Ali Karaman, deprem sigortasının önemine işaret ederek herkesi sigorta yaptırmaya çağırdı.

Vakıfbank Balıkesir Şube Müdürü iken kısa bir süre önce emekliye ayrılan Ali Karaman, başarılı kariyerini özel sektörde sürdürecek. Balıkesir Altın Sigorta Aracılık Hizmetleri şirketi kuran Ali Karaman, Güneş Sigorta acenteliği ve Vakıf Emeklilik bürosu olarak da hizmet sunacak. Bireysel emeklilik, sağlık, dask, trafik, kasko, konut, işyeri, tarım ve mühendislik sigortalarında topluma hizmet vermeyi amaçladığını kaydeden Ali Karaman, yıllar önce yaşanan deprem felaketine ailesinin de maruz kaldığını, Adapazarı'nda depremden kurtulan ailesine ulaştığında bölgede gördüklerini asla unutamadığını anlatırken, deprem sigortasının ne kadar önemli olduğunun herkes tarafından iyi anlaşılması gerektiğini söyledi. Sigortayı, "İllerde meydana gelmesi muhtemel tehlikeden doğacak zararın giderilmesinin önceden yapılan ödemelerle (prim) giderilmesi" olarak tarif eden tecrübeli banka müdürü, şimdi başarılı bir işadamı olarak topluma hizmet edeceğini bildirdi. Ali Karaman, "13 Mart 1992 tarihinde Erzincan'da meydana gelen 6.9 şiddetindeki depremi ve 17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde enkaz kaldırma çalışmalarında bizzat bu illerde yaşananları gördüm. Öncelikle, depreme karºı önlem için oturduğumuz binanın, bölgenin depreme ne kadar duyarlı olduğunu değerlendirip bu binaları mutlaka plan ve projelerine uygun şekilde yapıp, mevcutları da kuvvetlendirme projeleri yapılmalı. Depremlerde en önemlisi yaşamak ve hayatımızı sürdürmek olsa da sonradan ekonomik yaşantımızın sürdürülmesi gerekmektedir. Adapazarı depreminde çocuklarım ve eºim bu ildeydi. Deprem sabahı Adapazarı'na ulaºtığımda insanların çok kötü bir durumda olduklarını gördüm. 5 katlı iºyeri ve binası yerle bir olan bir vatandaşımızı kendisi sağ kurtulmuş halde ekmek kuyruklarındaydı. Şunu söylemek istiyorum, gelecekte mutlu yaşamak için bugünden karar verip sağlığımızı, evimizi, arabamızı ve diğer sahip olduğumuz değerleri sigorta ettirelim" dedi.

Ali Karaman'ın Milli Kuvvetler Caddesi'ndeki profesyonel sigortacılık hizmeti verdiği Altın Sigorta Aracılık Hizmetleri adlı işyeri görkemli bir açılış töreni ile faaliyetine başladı.

(YU-) 07.03.2008 22:25 TSİ