Tekirdağ'dan kısa kısa

Tekirdağ'dan kısa kısa
Anadolu Ajansı / Mesut Karaduman - Haberler | Güncel

Tekirdağ'da gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını artırmak amacıyla gıda denetimleri devam ediyor.

Tekirdağ'da gıda güvenilirliğini sağlamak ve farkındalığını artırmak amacıyla gıda denetimleri devam ediyor.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü Gıda ve Yem Şubesi kontrol görevlileri kentte faaliyet gösteren gıda üretim, satış ve toplu tüketim işletmelerinde denetimler yaptı.

İl Tarım ve Orman Müdürü Oktay Öcal, yaptığı açıklamada tüketicilerin sağlığı için denetimlerin devam edeceğini belirtti.

Öcal, ekiplerin ürünlerin içerik ve etiket bilgileri, Tarım ve Orman Bakanlığı'ndan kayıt veya onay numarasının olup olmadığı, tavsiye dilen tüketim tarihleri ile son tüketim tarihleri, uygun koşullarda muhafaza edilip edilmediği, tüketiciyi yanıltıcı beyanların olup olmadığı gibi gıda güvenliği ve insan sağlığına yönelik kriterler ile Kovid 19 kurallarına uyulup uyulmadığını kontrol ettiğini kaydetti.

-Tekirdağ'da afet farkındalık eğitimi

Tekirdağ'da Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğünün (AFAD) afet farkındalık eğitimleri devam ediyor.

"Türkiye Afet Eğitim Yılı" kapsamında AFAD ekipleri tarafından Hayrabolu ilçesinde eğitim gerçekleştirildi.

Öğretmenevi toplantı salonunda ilçe protokolü, muhtarlar, din görevlileri ve AFAD gönüllülerine dört bölüm halinde afet farkındalık eğitimi verildi.

Eğitimde katılımcılara ilk 72 saat, afet türleri, afetin etkileri, yaşanılan mekanlardaki risklerin azaltılması ile afet sırasında ve sonrasında doğru davranış şekilleri konularında bilgilendirme yapıldı.

-Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi yol yapım çalışmaları

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, 2021 yılı faaliyet programı kapsamında yol yapım ve onarım çalışmaları sürüyor.

Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanlığı ekipleri tarafından gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Çerkezköy ilçesi Cengiz Topel Bulvarı Kuş Bahçe mevkisinde başlatılan beton yol yapımı tamamlandı.

Ekipler tarafından 400 metre uzunluğunda ve 9 metre genişliğinde ki yola 3600 metrekarelik beton döküldü.

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, yaptığı açıklamada, yol yapım ve onarım çalışmalarına diğer ilçelerde de devam edeceklerini ifade etti.

Tekirdağ'dan kısa kısa
Tekirdağ'dan kısa kısa

Kaynak: Anadolu Ajansı / Mesut Karaduman

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title