Denizlisporlu futbolcular: Artık top Denizli'nin büyüklerinde

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, "Futbolcular hafta içinde eylem yaptılar, belki de haklıydılar. Galibiyetle ile kendilerini affettirdiler. Sıra Denizli camiasına geldi. Herkesin duyarlı olması lazım." dedi.

Denizlisporlu futbolcular: Artık top Denizli'nin büyüklerinde

Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, "Futbolcular hafta içinde eylem yaptılar, belki de haklıydılar. Galibiyetle ile kendilerini affettirdiler. Sıra Denizli camiasına geldi. Herkesin duyarlı olması lazım." dedi.

Denizlispor ile Gençlerbirliği arasında oynanan karşılaşma Yeşil Siyahlılar'ın 3-2 üstünlüğüyle sona erdi. Karşılaşmada Denizlispor'un gollerini 41. dakikada Serhat, 67. dakikada Yusuf ve 75. dakikada Carlos Alberto attı. Gençlerbirliği'nin golleri ise 38. dakikada Okan'dan, 90. dakikada Isaac'dan geldi.

Maç sonunda açıklama yapan Denizlispor Teknik Direktörü Güvenç Kurtar, hafta başından beri enteresan olaylar yaşadıklarını belirterek, "Futbolcularım bugüne kadar formalarının hakkını verdi. Terinin son damlasına kadar mücadele edip takımı buraya getirdiler. Futbolcular hafta içinde eylem yaptılar, belki de haklıydılar. Galibiyetle ile kendilerini affettirdiler. Sıra Denizli camiasına geldi. Herkesin duyarlı olması lazım. Yönetimin futbolcular için bulabildiği para, toplam alacaklarının 5'te biri kadar. Hiç kimse anlamıyor. İnşallah bunu çözerler. Takımı sahaya ben çıkarttım ancak hafta içinde Yusuf çalıştırdı." dedi.

Gençlerbirliği Teknik Direktörü Mesut Bakkal ise yaptığı açıklamada, ilk yarı iyi oynadıklarını ifade ederek, "Denizlispor uzun toplarla ve çabuk ataklarla etkili oldu. Karambollerle gol buldular. İkinci yarı ön tarafta etkili olamadık. Bu da mağlubiyeti getirdi. Denizlispor'u galibiyeti dolayısıyla tebrik ediyorum. Bizim için durum kritikleşiyor. Bir an önce puan veya puanlar almamız gerekiyor." diye konuştu.

Şemikler Haluk Ulusoy Tesisleri'nde antrenman yapmayan ancak Kaptan Yusuf Şimşek nezaretinde Denizli Belediyespor'un sahası Doğan Seyfi Atlı Stadyumu'nda antrenman yapan futbolcular ise kendilerinin anlayış ile karşılanmasını istedi. Basın mensuplarının karşısına çıkan Souleymanou, Yusuf Şimşek, Hasan Yiğit ve Zafer Demir, sahada en iyi şekilde mücadele ettiklerini söyledi. Denizli'yi temsil ettiklerini ve bu yüzden hafta içinde yaşadıkları olayı dışarıda bıraktıklarını ifade eden Zafer Demir, galip gelerek, yollarına devam ettiklerini kaydetti. 15 yıldır süper ligde mücadele ettiğini ancak çok duygulu bir karşılaşmaya çıktığını anlatan Hasan Yiğit de arkadaşlarını galibiyet dolayısıyla canı gönülden kutladığını belirtti.

Kaptan Yusuf Şimşek ise ödemeler yapılıncaya kadar eylemlerinin devam edeceğini dile getirerek, şunları söyledi: "Maddi olaylar nedeniyle hocamız ve genel menajerimize antrenmana çıkmayacağımızı söyledim. Ama kendileri 'Biz vardık, onlar yoktu' dercesine sahaya çıkıp yürüyüş yaptılar. Bu eylem bütün takımın görüşüdür. Biz idmanlarımızı her gün yaptık. Kampa girmedik ama herkes bu işin ciddiyetini düşündü. Maç için gereken her şeye uyup maça çıktık. Biz iyi insanlardan oluşan bir grubuz, çıktık onurlu ve şereflice mücadelemizi verdik. Fedakârlıkları biz yaptık. Artık futbolcular olarak topu Denizli'nin büyüklerine bırakıyoruz. Futbolcular olarak görevimizi yapacağız ama antrenmanlarımıza başka yerlerde devam edeceğiz."

Antrenman sahasında yürümesi nedeniyle Güvenç Kurtar'a kırgın olduklarını da kaydeden Şimşek, "Trabzon maçında da nasıl mücadele ettiğimizi göreceksiniz. O (Denizlispor Başkanı Ali İpek) bizim babamızdır, O'nu çok seviyoruz. Ben onun geri döneceğini düşünüyorum. O, bizim büyüğümüzdür gerekirse özür dileriz. Takımı da Güvenç hoca çıkardı." açıklamasını yaptı.

Kaynak: CHA