Denizlispor Muhabirleri Ölümden Döndü

Denizlispor'u Takip Eden Spor Yazarlarını ve Muhabirleri Taşıyan Minibüs, Kar ve Yolun Buzlanması Sebebiyle Konya'nın Akşehir İlçesi Yakınlarında Tarlaya Uçtu. Kazada 2 Gazeteci Hafif Şekilde Yaralandı.

Denizlispor Muhabirleri Ölümden Döndü

Denizlispor'u takip eden spor yazarlarını ve muhabirleri taşıyan minibüs, kar ve yolun buzlanması sebebiyle Konya'nın Akşehir İlçesi yakınlarında tarlaya uçtu. Kazada 2 gazeteci hafif şekilde yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Turkcell Süper Lig'in 19. haftasında bugün Konya'da oynanan Konyaspor-Denizlispor maçını takip eden Denizlili gazeteciler, maçtan sonra Denizli'ye dönüşe geçti. Akşehir İlçesi'nde mola verdikten sonra tekrar yola çıkan gazetecileri taşıyan minibüs, kar ve buzlanma sebebiyle direksiyon hakimiyetinin kaybolması sonucu önce karşı şeride geçti, daha sonra tarlaya uçtu. Kazada Son Nokta Gazetesi Sahibi Erol Kes ile DEHA 20 Gazetesi Yazarı Adnan Özdemir hafif şekilde yaralandı. Yaklaşık 1 saat araçta mahsur kalan gazeteciler, gelen yardım ekipleri tarafından kurtarıldı. Kurtarma çalışmaları sırasında yol bir süre trafiğe kapatıldı.

DEHA 20 Gazetesi'nin spor yazarlarından Ahmet Sulu, Akşehir İlçesi yakınlarında mola verdikten sonra yola çıktıklarını belirterek, "Aşırı kar ve buz sebebiyle içinde bulunduğumuz araç aniden kaymaya başladı. Bir süre kaydıktan sonra karşı şeride geçen araç, tarlaya girdi ve kara saplandı. Aracın kara saplanması faciadan dönmemize sebep oldu. Arkadaşlarımızdan 2'si hafif şekilde yaralandı. Sağlık durumumuz iyi" dedi.

(AV-KÇ-OK-S)