Denizlispor, Güvenç Kurtar ile Yollarını Ayırdı

Denizlispor ile Yolları Ayrılan Güvenç Kurtar, Gelişmeleri "Her İki Taraf İçin de İyi Oldu" Diyerek Yorumladı.

Denizlispor, Güvenç Kurtar ile Yollarını Ayırdı

Denizlispor ile yolları ayrılan Güvenç Kurtar, gelişmeleri "Her iki taraf için de iyi oldu" diyerek yorumladı.

Denizlispor, Güvenç Kurtar ile yollarını ayırdı. Konuyla ilgili Şemikler Haluk Ulusoy Spor Tesisleri'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Kurtar, "Herhalde zamanı geldi diye düşünüyorum. Her iki taraf için de hayırlı olsun. Hem Denizlispor hem bizim teknik heyet için hayırlı olur inşallah. Bizim antrenörlüğümüz nöbet gibi oluyor. Sıra gelince başka takımlarda çalışıyoruz" dedi.

Denizlispor'da çok güzel günleri geçtiğini kaydeden Kurtar, "14 ay oldu ama dolu dolu geçti. Geçen sene çok stresliydik, çok zor günler geçirdik; ama ligde kalmayı başardık. Bu sene çok rahat ettik, yani daha evvelki senenin acısını çıkarttık. Altı maç kala ligde kalmayı garantiledik. Bana ve ekibime destek olan bütün herkese çok teşekkür ediyorum. Denizlispor'a da bundan sonraki maçlarda başarılar diliyorum" diye konuştu.

Kırgınlık olup olmamasıyla ilgili soruya Kurtar, "Böyle bir şey olacağını biliyorduk yani herkes biliyordu. Anlaştık ve ayrıldık. Bu normal gayet normal" yanıtını verdi. Kurtar, "Görüştüğünüz bir takım var mı?" sorusuna ise şu cevabı verdi:

"Denizlispor açısından iyi oldu, bizim için de iyi oldu. Hiç olmazsa iki haftalık bir vakit kazandık. Herkes birbirinin önünü açtı yani. Denizlispor, çalışacağı bir teknik adamla şimdiden anlaşabilir, transferleri ona göre yapabilir. Biz buradayken yurt dışına gidip hiç yabancı futbolcu izleyemedik. Şimdi o şansımız var yurt dışına gidip yabancı futbolculara bakacağız. Bir yere gittiğimizde en azından transfer edeceğimiz isimleri belirleriz. O açıdan iyi oldu, hayırlı olsun inşallah."

Denizlispor Genel Menajeri Özhan Çetin ise Kurtar ile dost olarak ayrıldıklarını belirterek, "Hocaya teşekkür ederek yolarımızı ayırdık. Karşılıklı görüştük, iyi niyet çerçevesinde önümüzdeki sezon kendisiyle çalışmak istemediğimizi söyledik. Sonra da dostane bir şekilde yollarımızı ayırdık. Kendisine yaptığı hizmetler dolayısıyla teşekkür ediyoruz. Kendilerine bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. İki hafta boyunca çalışmaları yardımcı antrenör Tuncay Özbek sürdürecek" diye konuştu.

Herhangi bir teknik direktör ile görüşmelerinni olmadığını da aktaran Çetin, "Sezon bitiminde yönetim kurulu değerlendirmelerini yapıp önümüzdeki yıl takımızı çalıştıracak teknik direktörümüzü belirleyecektir" ifadesini kullandı. İki hafta içinde 6 puan alıp ligi en kötü altıncı sırada tamamlamak istediklerini de kaydeden Çetin, sözlerini şöyle tamamladı:

"Oyuncularımıza bu yönde telkinlerde bulunuyoruz. Tabi ki Gençlerbirliği OFTAŞSpor ligin tempolu takımlarından birisi. Karşılaşmaya mutlak galibiyet için gideceğiz. İnşallah galip gelirsek büyük ihtimal ligi altıncı sırada bitiririz."

Bu arada, Yeşil Siyahlılar, Gençlerbirliği OFTAŞSpor maçı hazırlıklarını, yaptıkları antrenmanla devam ettirdi.