Denizlispor'da kaleci Souleymanou krizi

Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında evinde Kasımpaşa'ya mağlup olan Denizlispor, deplasmanda 3 puan almak istiyor.

Denizlispor'da kaleci Souleymanou krizi

Turkcell Süper Lig'in ilk yarısında evinde Kasımpaşa'ya mağlup olan Denizlispor, deplasmanda 3 puan almak istiyor.

Ligin 22. haftasında deplasmanda Kasımpaşa ile karşılaşacak Denizlispor, hazırlıklarına devam ediyor. Haluk Ulusoy Spor Tesisleri'nde Teknik Direktör Güvenç Kurtar, nezaretinde yapılan antrenmana sakatlıkları süren İbrahim Çelik, Caner ve Afrika Kupası için ülkesinin milli takım kadrosunda yer alan Souleymanou katılmadı. Isınma hareketleriyle başlayan antrenmanda, dar alanda kısa pas çalışması sonrasında çift kale maç yapıldı. Özellikle futbolcularını gol yollarında etkili olması için çalıştıran Kurtar, istediklerini yapmayanları maçı bölerek sert bir dille uyardı.

Güvenç Kurtar, Kasımpaşa'nın son sırada yer almasına rağmen iyi futbol oynadığını söyledi. Zor maçın kendilerini beklediğini ifade eden Kurtar, "Kasımpaşa, puan cetveline baktığımızda ligin en sonlarında ama oynadığı futbol, oralarda olmaması gerektiğini gösteriyor. Matematik olarak düştükleri belli değil ama şimdi çok daha rahatlar. Geçen hafta Ankaraspor'u zorladılar, çok pozisyon kaçırdılar. Her maç gibi bu da zor olacak. İyi hazırlanıyoruz, rövanşı almak istiyoruz." dedi.

Afrika Kupası maçları bitmesine rağmen Kamerunlu Souleymanou Hamidou'nun Denizli'ye dönmemesine tepki gösteren Kurtar, özellikle bu ülkedeki futbolcuların takımlarını sıkıntıya soktuğunu belirtti. Souleymanou'nun takıma bir an evvel katılması gerektiğini kaydeden Kurtar, "Afrikalı futbolcuların, kulüplerini biraz daha düşünmesi lazım. Onun için de Hamido'nun hemen gelmeli. Aynı sıkıntı Afrika kupalarına giden diğer takım oyuncularında da var. Herkesin maçı olur ama futbolcu, çok sıkıldığını söyleyip tatil yapıyor. Maç pazar günü bitti, en geç salı günü burada olması lazımdı. Hiç kimse İngiltere'de tatil yapmıyor, devamlı maç oynuyor. Biz kendi bayramlarımızda bile futbolculara bir gün izin veriyoruz. Yabancı futbolculara ise çok fazla tolerans gösteriyoruz, bana göre yanlış. Aslında bu futbolcular gelirken öyle anlaşma yapmak lazım." şeklinde konuştu.

Kurtar, kümede kalma puanıya ilgili soruya ise şu cevabı verdi: "Rahatlamak için 41 puanı bulmak lazım. Bu 36 veya 38'de de kalabilir. Hedefimiz ligde üst sıralarda olmak."

Kaynak: CHA