Denizlili Tiyatrocular Gülen'i Yakaladı

Denizlili Tiyatrocular Gülen'i Yakaladı

Denizlili tiyatrocular gülen'i yakaladıDenizli'de bir grup tiyatrocu, darbe girişimi ve sonrasında yaşananlardan esinlenerek çektiği kısa filmde, FETÖ/PYD lideri Fethullah Gülen'in yakalanıp ülkeye getirilmesini konu aldı.

Denizlili Tiyatrocular Gülen'i Yakaladı

Denizlili tiyatrocular gülen'i yakaladı

Denizli'de bir grup tiyatrocu, darbe girişimi ve sonrasında yaşananlardan esinlenerek çektiği kısa filmde, FETÖ/PYD lideri Fethullah Gülen'in yakalanıp ülkeye getirilmesini konu aldı.

Daha önce darbe girişimini konu alan 'Darbe' isimli 4 dakikalık kısa film çeken Cemal Camako Esebalı, bu kez Fethullah Gülen'in yakalanıp, sorgulanmasını anlatan 'Hesap Zamanı' isimli ikinci kısa filmi çekti. Cemal Camako Esebalı'nın yönettiği kısa filmde, Gülen'i İsmet Toycu canlandırdı. Kısa filmde terör örgütünün bir numaralı ismi Gülen, Pensilvanya'daki evinde Özel Kuvvetler ekipleri tarafından yakalanıyor. Gülen daha sonra denizaltıyla Türkiye'ye getiriliyor. Türk bayrağının önünde kar maskeli özel kuvvetler ekipleri tarafından sorgulanan Fettulah Gülen'i yakalayan timler, maskelerini bu sırada çıkarıyor. Bir özel kuvvetler görevlisi, "Bu şehit Ömer Halisdemir için' diyerek, Fetullah Gülen'e tokat atıyor. Daha sonra ikinci tim elemanı gelerek, "Asker vatanımızın namusudur. Bu da ordumuz için" diyerek ikinci tokatı atıyor. Filmin sonunda yönetmen oyuncu Cemal Camako Esebalı, yere düşen Gülen'in kafasına ayağıyla basıp, "Abdülhamit'ten bu yana darbeleriniz bitmedi. Şimdi halk hesap soruyor" diyor.

Kısa filmin çekimlerinin tamamlandığını, montaj çalışmalarına başladıklarını söyleyen Esebalı, "15 Temmuz darbe girişiminden sonra o zor dönemi anlatan ilk kısa filmimiz Darbe'den sonra ikinci kısa filmimizi de çektik. Bu kısa filmin terör örgütü liderinin Türkiye'ye getirilip sorgulanmasını anlatıyoruz. Montajı bitmek üzere. İlk kısa filmimiz sosyal medyada çok büyük ilgi gördü. Bunun da aynı ilgiyi göreceğini düşünüyorum. Amacımız Türk milletine darbe girişimleriyle Türkiye Cumhuriyeti Devletinin yıkılmayacağını göstermek. 5 bin yıllık şanlı geçmişe sahip ülkemiz bu tür darbelerle yıkılmayacaktır" diye konuştu.

Kaynak: DHA