Denizlideki Okullara Güvenlik Kamerası

Denizlideki Okullara Güvenlik Kamerası

Denizli'de 17 Orta Dereceli Okul ile 1 Yetiştirme Yurduna Güvenlik Kamerası Konuldu.

Denizlideki Okullara Güvenlik Kamerası

Denizli'de 17 orta dereceli okul ile 1 yetiştirme yurduna güvenlik kamerası konuldu.

Denizli Valisi Hasan Canpolat, sistemin tanıtımı dolayısıyla Denizli Ticaret Odasında (DTO) düzenlenen toplantıda, 17 okul ve 1 yetiştirme yurduna güvenlik kamerası sistemi kurulmasının sayı olarak büyük bir yatırım gibi görülmeyebileceğini, ancak birkaç açıdan bakıldığında anlamının çok daha iyi anlaşılacağını söyledi.

“Denizli İl Güvenlik Bilgi Sistemi” adı verilen sistem için ilk adımın okullara konulan güvenlik kameralarıyla atıldığını ifade eden Canpolat, “Bu sistemin temelinde, güvenlikte elektronik teknolojisinin kullanılması yatıyor. Bu manada okullardaki çalışma son derece önemli. Valilik olarak projeyi hayata geçireceğiz, ama vatandaşların da katkısı gerekiyor” dedi.

İlk aşamada bütün okulların bu sisteme geçmesini istediklerini dile getiren Canpolat, şöyle devam etti:

“Denizli, okul içi ve okul dışı suçlar konusunda Türkiye ortalamasının çok altında. Ancak bu gibi konularda zamanında önlem alınmazsa, iyiyiz diye rehavete kapılınırsa hızla yayılan bulaşıcı bir hastalık gibi gelir Denizli'ye de bulaşır. Bu nedenle gençlerimize gözümüz gibi bakmamız gerekir. Bu konu birinci derecede ailenin sorumluluğundadır. Herkes sorumluluğunu bilsin, topu taca atmasın. Herkesin kafasını bir başka tarafa çevirmesi durumunda tehlike bir süre sonra gelir sizin kapınızı da çalar.”

DTO Başkanı Mehmet Yüksel de ticaret odalarını sadece paranın ve ekonomin konuşulduğu yerler olarak görmediklerini, biraz aykırı düşündüklerini, sorumluluk duygusuyla okullara güvenlik kamerası kurulmasını desteklediklerini ve doğru bir iş yaptıklarına inandığını kaydetti.

Denizli Emniyet Müdürü Muzaffer Erkan da teknolojinin güvenlik hizmetlerinde kullanılması gerektiğini, bunun caydırıcı olduğunun uygulamalarla görüldüğünü, 1 kameranın karşılığının 1 polis ekibi olduğunu söyledi.

İl Milli Eğitim Müdürü Ekrem Ekici ve okul müdürlerinin de katıldığı toplantının sonunda Vali Canpolat, güvenlik kamerası kurulması çalışmalarına katkılarından dolayı DTO Başkanı Yüksel'e plaket verdi.

Kaynak: DHA