Denizli: En Zor Dönemlerimi Yaşıyorum

Sivasspor ile Berabere Kalan Beşiktaş'ta Mustafa Denizli, "Göreve geldiğim günden beri en zor dönemleri yaşıyorum" Dedi.

Denizli: En Zor Dönemlerimi Yaşıyorum

Turkcell Süper Lig'in 31. haftasında Sivasspor ile 2-2 berabere kalan Beşiktaş'ta Teknik Direktör Mustafa Denizli, 2 hafta üst üste yaşadıkları puan kayıplarının psikolojisinden kurtulup galip gelmek istediklerini; ama bunu başaramadıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan tecrübeli teknik adam, ''Beşiktaş 2 hafta üst üste yaşadığı psikolojiden kurtulup, taraftarının kendine duyduğu güveni boş çıkarmamak için mücadele etti. Özellikle ikinci yarıda ortaya koyduğumuz oyunla da maçı kazanmak istedik. Geriye düştüğümüz andan sonra bile kazanmak için çok çalıştık.

Göreve geldiğim günden beri en zor dönemleri yaşıyorum. Bunun için özel çalışmalar yapıyoruz, bunun karşılığını da ikinci yarıda gördük. Klasmanda kendimize nasıl bir yer ediniriz, bir takım mı yoksa iki takımımı yakalarız bunu planlıyorduk. Fakat talihsizlikler yaşadık ve istediğimizi alamadık. Taraftarımızı mutlu olarak evlerine göndermeyi çok istedik; ama olmadı. Beşiktaş'ın geride kalan tüm maçları rakiplerinin maçları kadar önemlidir. Diyarbakır, Manisa ve Bursaspor maçlarını kazanmak için çalışacağız. Beşiktaş olarak sahadaki bazı olayları kabullenmek zorunda kalıyoruz.'' dedi.

Denizli, Sivasspor karşısında özellikle ilk yarıda iyi bir performans gösteremediklerini de belirterek, ''İlk yarıda iyi değildik; ama ikinci yarıda pozisyon üreten, gol bulan ve goller kaçıran bir pozisyondaydık. Güzel bir akşam yaşadık, sonuç olarak 3 puanı alamadık; ama maçın temposu, hareketliliği açısından güzel bir gece geçirdik. Tribündeki tepki, yapılan tezahüratlar bizim dışımızda gelişen olaylar. Fakat bunlar bizi de etkiliyor.

Toplum psikolojisini anlamak ve yaşanan olayları önlemek kolay olmuyor. Bizim taraftarımızdan tek beklentimiz takımlarının yanlarında olmaları... Bunu maç içinde büyük ölçüde de yaşadık. Zaman zaman haksızlıklarla karşı karşıya kalındığında da ne gibi tepki vereceklerini kestiremiyorsunuz. Burada yapılan tezahürat ve tepkiler her statta oluyor ve bu da bizi üzüyor. Hatalar üst üste gelince bizim işimiz zorlaşıyor. Hak etmediğimiz kararlar karşısında sıkıntılar yaşıyoruz, toparlanmak zor oluyor. Oyuncuları tekrar maçlara konsantre etmek için farklı çalışmalar yapmak gerekiyor ve bu da bizi maçlara daha iyi konsantre olamamak gibi sıkıntılı durumlara düşürüyor, takımı etkiliyor.'' diye konuştu.

Denizli, maçın ilk yarısında yaşanan bir penaltı pozisyonuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada ise, ''İlk yarıda bir pozisyon vardı, rakip oyuncular 'penaltı' dedi, eğer penaltı ise ve verilmediyse bu bizim penaltımız verilmemiş gibi bizi üzer. İkinci yarıda bizim de bir pozisyonumuz var. Eşit şartlarda kararlar verilmeli, hakkı yenilen takımın taraftarı tepki gösteriyor. Bir çok takım bu tür hatalara maruz kalıyor, bu da herkesi üzüyor. Bu akşam kazansaydık, klasmandaki yerimiz daha farklı olurdu.'' ifadelerini kullandı.

"BEŞİKTAŞ TARAFTARI KÖTÜ GÜNÜMÜZDE DE TAKIMA SAHİP ÇIKTI"

Beşiktaş taraftarının kendisine gösterdiği ilgiyle ilgili bir soruya ise Denizli, ''Beşiktaş taraftarının bana karşı hissettiği; ama ortaya koymadığı bir tablo vardı, bu akşam onu yaşadık. Aslında benim şahsımda takımın yaşadığı haksızlıklara verilen bir tepki olarak bana karşı bir sevgi gösterisi yaşandı. Geçen yıl başarılı iken bu taployu yaşadık, bu kez de kaybettiğimiz bir ortamda destek gördük. Beşiktaş'ın hangi şartlarda puan kaybettiğini taraftarlar da bildiği için takıma ve şahsıma sahip çıktılar. Onlara teşekkür ediyorum. Tek üzüntümüz onları bugün evlerine mutlu gönderemedik.'' diye cevap verdi.

HOLOSKO, TARAFTARDAN VE CAMİADAN ÖZÜR DİLEDİ

Beşiktaş'ın Slovak oyuncusu Filip Holosko ise, 2-2 berabere biten Sivasspor maçının ilk yarısının dengeli geçtiğini ve pozisyon olmadığını söyledi.

İkinci yarıda iyi pozisyonlar bulduklarını; ama golü kendilerinin yediğini belirten Holosko, ''Çok kötü pozisyonlar kaçırdım, eğer onları atabilseydim kazanabilirdik. Bobo'nun pasında ben golü attım, kendisi de atabilirdi; ama bana pası verdi. Kendisine çok teşekkür ediyorum, çok üst düzey bir oyuncu ve geçen hafta kaçırdığı penaltıya rağmen bu hafta çok iyi bir oyun ortaya koydu. Çok kaliteli ve dürüst bir insan.'' dedi.

Maçın sonunda da baskılı oynadıklarını belirten Holosko, ''Farkı açmayı düşünürken yine talihsiz bir gol yedik. Bu sezon böyle goller yedik. Taraftarımızın desteğine karşılık onlara bir galibiyet hediye etmek istedik ama olmadı. Sonuç ne olursa olsun bize destek verdiler. Kendi adıma taraftarımızdan ve camiamızdan özür diliyorum.'' diye konuştu.

Holosko, Slovakya Milli Takımı'nı düşündüğü için kendini Beşiktaş maçlarına vermiyor suçlamasının yapıldığının hatırlatılması üzerine ise, ''Buna katılmam mümkün değil. Böyle bir şey duymadım; ama bunu söyleyenler ne düşünüyor onu da bilmiyorum. Sanırım onların sakatlığımdan haberi yok. Ben bu yorumları duymadım ama ne kadar biliyorlar ben geçen hafta hiç antrenmana çıkamadım, çünkü ağrılarım vardı, iğneyle çıkıp oynuyorum. Bu tür düşüncelere katılmıyorum.'' dedi.

BAKKAL: İSTEDİĞİMİZ 1 PUANDI, ONU DA ALDIK

Sivasspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal da, aldıkları 1 puanın kendileri için büyük önem taşıdığını belirterek, ''Biz zor günler geçiriyoruz, buradan alacağımız puan çok önemliydi, bunu da başardık.'' dedi.

Bakkal, maçın başında yaşadığı bir olaydan duyduğu memnuniyeti dile getirerek başladı.

Bakkal, ''Beni çok etkileyen bir olay yaşadım, Mustafa Denizli hocayı Beşiktaş taraftarının tribünlere çağırması benim de hoşuma gitti. Bu da maçın iyi başlayacağının işaretiydi öylede oldu.'' diyerek memnuniyetini dile getirdi.

Bakkal, Sivasspor'un ligde hak etmediği bir yerde olduğunu da belirterek, ''Biz zor günler geçiriyoruz, ben geleli 4 hafta oldu ve 4. puanımızı aldık. Buradan 1 puan istiyorduk ve aldık. Geride kalan maçların hepsine talibiz. Takım olarak iyi bir futbol oynamadık ama puanı isteyen bir takımdık. Bir puanı da aldık. Kaçıncı dakikaydı bilmiyorum; ama verilmeyen bir de penaltımız var. Şimdi önümüzdeki hafta Kasımpaşa maçını kazanıp Diyarbakırspor'un yenilmesini bekleyeceğiz. Bu takım daha iyi şeylere layık ama buradayız. Bundan sonra daha iyi olacağız, çünkü çok kaliteli bir kadroya sahibiz.'' diye konuştu.

Sivasspor'un genç oyuncusu Erman ise, ''Takım halinde çok iyi mücadele ettik. Beşiktaş, ligdeki durumu ne olursa olsun ciddi bir rakip ve büyük bir takım. Buraya da puan ya da puanlar almaya gelmiştik, puan almak bizim için keyifli oldu. Rakibimiz Diyarbakırspor otomatikman 3 puan aldığı için bizim de buradan mutlaka puan almamız gerekiyordu bunu başardık. Şimdi önümüzde Kasımpaşa maçı var, onu kazanıp tehlikeli bölgenin tamamen dışına çıkmak istiyoruz.'' diye konuştu. (CİHAN)