Denizli: Denizli Valisi Hasan Canpolat Detkib Binası ve Canlı Hayvan Pazarında İncelemelrde Bulundu

Denizli: Denizli Valisi Hasan Canpolat Detkib Binası ve Canlı Hayvan Pazarında İncelemelrde Bulundu

Denizli Valisi Hasan Canpolat, Yapımı Devam Eden Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (Detkib) Binası ile Canlı Hayvan Pazarına Giderek Buralarda İncelemelerde Bulundu.

Denizli: Denizli Valisi Hasan Canpolat Detkib Binası ve Canlı Hayvan Pazarında İncelemelrde Bulundu

Denizli Valisi Hasan Canpolat, yapımı devam eden Denizli Tekstil ve Konfeksiyon İhracatçıları Birliği (DETKİB) binası ile canlı hayvan pazarına giderek buralarda incelemelerde bulundu.

Vali Canpolat ilk olarak, merkeze bağlı Akkale Beldesi sınırları içinde bulunan 3 bin 550 metrekare arsa üzerine inşaa edilen ve toplam 4 bin 100 metrekare kapalı alana sahip olan DETKİB hizmet binasına gitti. DETKİB Yönetim Kurulu Başkanı Raşit Güntaş ve yönetim kurulu üyelerinden bina hakkında bilgi alan Vali Canpolat, binanın DETKİB üyelerinin ihtiyaçlarını karşılayacak bir bina olacağını söyledi. 2007 yılı Ağustos ayında bitmesi planlanan binanın, 5 Milyon YTL'ye mal olacağı öğrenildi.

Denizli Valisi Hasan Canpolat, buradaki incelemelerinin ardından Denizli Ticaret Borsası Canlı Hayvan Pazarı'na geçerek burada da incelemelerde bulundu. Büyükbaş ve küçükbaş kurbanlık hayvanların satışının yapıldığı pazarda alıcı ve satıcılarla sohbet eden Vali Canpolat, satıcıların sorunlarını dinledi. Denizli'nin modern ve Türkiye'de örnek gösterilebilecek bir canlı hayvan pazarına sahip olduğunu belirten Vali Hasan Canpolat, her türlü ihtiyacın karşılanmasını sağlayan, girişte ve çıkışta dezenfeksiyon kurallarına uyulan, sürekli veteriner denetiminde olan tesisin bütün illerde yapılmasının gerektiğini söyledi. Canlı Hayvan Pazarı'ndaki incelemelerinin ardından Denizli Ticaret Borsası'na geçen Vali Canpolat, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelerek Ticaret Borsası'nın çalışmaları hakkında bilgi aldı.

(SK-AV-Y)