Denizli'deki Depremde Evleri Ağır Hasar Gören Vatandaşlara Çadır Dağıtıldı

Denizli'deki Depremde Evleri Ağır Hasar Gören Vatandaşlara Çadır Dağıtıldı

Denizli'nin Çameli İlçesinde Bugün Öğle Saatlerinde Meydana Gelen 5.1 Büyüklüğündeki Depremde Evleri Ağır Hasar Gören Vatandaşlara Kızılay Tarafından Çadır Dağıtıldı.

Denizli'deki Depremde Evleri Ağır Hasar Gören Vatandaşlara Çadır Dağıtıldı

Denizli'nin Çameli ilçesinde bugün öğle saatlerinde meydana gelen 5.1 büyüklüğündeki depremde evleri ağır hasar gören vatandaşlara Kızılay tarafından çadır dağıtıldı.

Depremin ardından Kızılay tarafından bölgeye gönderilen 80 çadır ve gıda yardımı, ilçeye bağlı Elmalı köyüne iletildi. Kızılay Denizli Şube Başkanı Habib Yıldız, yardım malzemelerinin köy muhtarlarına teslim edileceğini, ihtiyaç duyulması halinde yarın dağıtıma devam edileceğini söyleyerek, "Elmalı köyünde evleri ağır hasarlı olan 8 aile çadır için müracaat etti. Ama biz her ihtimale karşı 15 çadır bırakacağız. Taşçılar köyüne 50, Kirazlıyaylası köyüne 10, Gürsu köyüne ise 5 çadır bırakacağız. Ayrıca

bölgeye yiyecek maddesi de getirdik. Denizli Valiliği ve Çameli Kaymakamlığı da gıda üzerinde çalışma yapıyor'' dedi.

Bölgede ayrıca, aşevi de kuruldu. Burada vatandaşlara sıcak çorba, güveç ve pilav ikram edildi. Elmalı Köyü İlköğretim Okulu'na indirilen 10 çadırdan bazıları, acil ihtiyacı olan ailelere teslim edildi. Evleri ağır hasar gören İvdin ailesi, evlerinin bahçede ateş yakarak çadırın gelmesini bekledi. Görevlilerin getirdiği çadırı alan Mustafa İvdin, depremde can kaybı olmadığı için şükrettiklerini söyledi.

(SK-OK-Y)