Denizli'de Yolcu Otobüsünün Devrilmesi

Denizli'de Yolcu Otobüsünün Devrilmesi

Denizli'nin Buldan İlçesi Yakınlarında Bir Yolcu Otobüsünün Devrilmesi Sonucu Meydana Gelen Kazada 1 Kişi Hayatını Kaybetti, 38 Kişi de Yaralandı.

Denizli'de Yolcu Otobüsünün Devrilmesi

Denizli'nin Buldan ilçesi yakınlarında bir yolcu otobüsünün devrilmesi sonucu meydana gelen kazada 1 kişi hayatını kaybetti, 38 kişi de yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Balıkesir'den Adopen ve Wintech firmasının 23-25 Mart tarihleri arasında Antalya Kundu'da bulunan Kremlin Palas Otel'de düzenlenecek toplantısına gidenleri taşıyan Özdal Palamutçu idaresindeki 45 RS 545 plakalı yolcu otobüsü, bugün öğle saatlerinde Denizli-Manisa karayolu Buldan ilçesi yakınlarında, yağış sebebiyle sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu karşı şeride geçtikten sonra takla atarak tarlaya yuvarlandı. Kazanın ardından polis, jandarma ve sağlık ekipleri olay yerine gitti. Kazada Nezahat Koca (38) hayatını kaybederken, 38 kişi de yaralandı. Buldan ve Denizli'den ambulansların sevk edildiği kaza yerinde, yaralılar yapılan ilk müdahalenin ardından Buldan Devlet Hastanesi, Denizli Devlet Hastanesi ve Denizli Servergazi Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Kaza sebebiyle karayolunda trafik kontrollü olarak verilirken, kaza yapan firmaya ait otobüsün ortaklarından olduğu öğrenilen bir kişi, kaza yerine geldiğinde büyük üzüntü yaşadı. Sürekli çalan bir cep telefonunu bulmak için her yeri didik didik arayan jandarma ekipleri, bulunan telefonu hafif yaralı yolcuya teslim etti. Buldan Devlet Hastanesi'nde tedavi altına yaralılar, otobüsün aniden kaydığını ve tarlaya yuvarlandığını söyledi. Kazada yaralananlardan ismi belirlenenler ise şöyle:

"Kerem Balaban, Gürbüz Çılgın, Hatice Kuzu, Tahir Barındak, Eyüp Kuzu, Halil İbrahim Akkoca, Levent Kurukavak, İbrahim Kocaaba, Zafer Peker, Adil Musluoğlu, Zeki Barındak, Ali Musluoğlu, Hüseyin Çılgın, Ahmet Kocaaba, Hatice Kocaaba, Elifnur Musluoğlu, Nuray Musluoğlu, Ersin Oğuz, Mustafa Peker, Hanife Akkoca, Songül Cosut, Zafer Cosut, İrfan Sayıt, Kudret Sayıt, Metin Gökçedağ, Yusuf Bayraktar, Nuray Kocaağa, Ferda Tabak, Mehmet Tabak, Bayram Göneri, Mehmet Artur, İsmet Keleş ve otobüs sürücüsü Özdal Palamutçu."

(AV-SÇ-CC-Y)

Kaynak: İHA