Denizli'de Uyuşturucu Operasyonu

Denizli'de Uyuşturucu Operasyonu

Denizli'de Polis Ekipleri Tarafından Bir Eve Düzenlenen Operasyonda, Evin Su ve Kanalizasyon Borularının Bulunduğu Yerlerine Gizlenmiş Esrar Maddesi, Çok Sayıda Uyuşturucu Hap ve Uyuşturucu Ticaretinden Elde Edildiği İleri Sürülen Paralar Ele Geçirildi.

Denizli'de Uyuşturucu Operasyonu

Denizli'de polis ekipleri tarafından bir eve düzenlenen operasyonda, evin su ve kanalizasyon borularının bulunduğu yerlerine gizlenmiş esrar maddesi, çok sayıda uyuşturucu hap ve uyuşturucu ticaretinden elde edildiği ileri sürülen paralar ele geçirildi.

Edinilen bilgiye göre, bir ihbarı değerlendiren Denizli Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlğü ekipleri, Karşıyaka Mahallesi'nde bir eve 'Huzurkaya-2' kod aldı bir operasyon düzenledi. Baskında polisi karşılarında gören ev sakinleri, uzun süre kapıyı açmadı. Şahısların kapıyı açmak istememeleri üzeren polis ekipleri, kapıyı balyoz ile kırarak eve girdi. Evin banyo kısmında bulunan sobanın yandığını farkeden polis, sobayı söndürerek içinde yanmakta olan esrar maddelerini ele

geçirdi. Evde geniş çapta arama yapan ekipler, su ve kanalizasyon borularının geçtiği hatta gizlenmiş kubar esrar maddeleri buldu. Ekipler, narkotik köpeği Jay Jay ile evi uzun süre aradı. Şahıslara ait olduğu ileri sürülen bir ceketin cebinde de içime hazır çok sayıda esrarlı sigara bulundu. Ekiplerin düzenlediği oparasyonda 710 gram esrar maddesi, 4 bin 400 adet uyuşturucu hap, uyuşturucu madde tartımında kullanılan 1 adet hassas terazi, 3 adet ruhsatsız av tüfeği ve uyuşturucu madde ticaretinden elde

edildiği ileri sürülen 460 YTL ele geçidildi. Operasyonda gözaltına alınan 16 şahıstan 5'i tutuklanarak cezaevine konuldu.

Öte yandan, Denizli Asayiş Şube Müdürlüğü ile Kaçakçılık ve Organize Suçlar Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından ortaklaşa düzenlenen bir diğer operasyonda ise, aralarında 1 polis memurunun da bulunduğu 26 kişi hırsızlık suçlamasıyla gözaltına alındı. 'Temizlik' kod adı verilen operasyonda 27 ayrı adrese operasyon düzenlendiği öğrenildi. Operasyonda gözaltına alınan 26 şahıstan aralarında polis memurunun da bulunduğu 14 şahsın tutuklandığı öğrenildi.

(SK-SÇ-OK-Y)

Kaynak: İHA