Denizli'de Servis Taşımacılığına Sıkı Takip

Denizli'de Servis Taşımacılığına Sıkı Takip

Denizli Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü Ekipleri, Toplu Taşıma Yapan Servis Araçlarına Yönelik Denetim Yaptı. Denetim Yapılan 70 Servis Aracından 22'sine, Güzergah İzin Belgesi ve Çalışma Ruhsatı Olmadığı İçin Yasal İşlem Yapıldı.

Denizli'de Servis Taşımacılığına Sıkı Takip

Denizli Belediyesi ve Emniyet Müdürlüğü ekipleri, toplu taşıma yapan servis araçlarına yönelik denetim yaptı. Denetim yapılan 70 servis aracından 22'sine, güzergah izin belgesi ve çalışma ruhsatı olmadığı için yasal işlem yapıldı.

Denizli Belediyesi Trafik ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ile Denizli Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube Müdürlüğü'nden oluşan 8 kişilik 2 ekip, Şekerci Durağı'nda sabah saatlerinden başlayarak gün boyu denetimlerde bulundu. Fabrikalarda işçi taşıyan 70 aracı kontrol eden ekipler, güzergah izin belgesi ve çalışma ruhsatı olmaksızın toplu taşımacılık yapan 22 araç için yasal işlem yaptı. Denizli Belediyesi Trafik ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Mustafa Soyuçok, mevzuata uygun olarak toplu taşıma yapılması amacıyla

aralıksız denetimlerin sürdürüleceğini belirterek, "Güzergah izin belgesi ve çalışma ruhsatı olanların, kurallar çerçevesinde taşımacılık yapmasını sağlayacağız. Korsan taşımacılığa ise izin vermeyeceğiz. Denetimlerimiz, fabrikalara servis yapan araçlarla sınırlı kalmayıp, farklı duraklarda ve diğer araçları da kapsayacak şekilde genişletilerek devam edecek" dedi.

(SK-AV-OK-Y)

Kaynak: İHA