Denizli'de Eğitime Hayırsever Desteği

Denizli'de Eğitime Hayırsever Desteği

Denizli'nin Buldan İlçesi'nde Hayırsever İşadamı İki Kardeş Tarafından Yurt Binası Yaptırılacak. Buldan Öğrenci Yurdu Ek Binası Protokolü, Denizli Valiliği'nde Düzenlenen Törenle İmzalandı.

Denizli'de Eğitime Hayırsever Desteği

Denizli'nin Buldan İlçesi'nde hayırsever işadamı iki kardeş tarafından yurt binası yaptırılacak. Buldan Öğrenci Yurdu Ek Binası protokolü, Denizli Valiliği'nde düzenlenen törenle imzalandı.

Valilik makamında düzenlenen protokol törenine Denizli Valisi Hasan Canpolat ve hayırsever işadamları Ahmet ve Mustafa Tuncay kardeşlerin yanısıra Buldan Kaymakamı Ahmet Ufuk Hasçakal, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Mehmet Kıvrak, İl Özel İdaresi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Reşat Erdoğan ve Buldan Belediye Başkanı Temel Başbuğ katıldı. Ahmet Tuncay Yatılı İlköğretim Bölge Okulu'na ek olarak yaptırılan 60 kişilik ek yurt binası ile yurtta kalacak öğrenci sayısının 210'a ulaşacağı bildirildi. Yurt protokolü, Denizli Valisi Hasan Canpolat ile hayırsever işadamları Ahmet ve Mustafa Tuncay arasında imzalandı. İmza töreninde konuşan hayırsever işadamı Ahmet Tuncay, hayır işi yapmanın kendisine çok büyük mutluluk verdiğini söyleyerek, "Daha önce de birçok hayır işi yaptım. Bunların içinde PTT binası, lojmanları ve okullar mevcut. Ancak öğrencilerin barınacağı yurt binası yapmak apayrı bir mutluluk. Kardeşimle beraber bu ek pansiyon binasını yapmaya karar vererek mutluluğumuzun daha da artacağını düşündük. Umuyorum ki buradan vatanına ve milletine hayırlı işler yapacak gençler yetişecektir" dedi.

Denizli Valisi Hasan Canpolat ise, Denizli'de göreve başladığından bu yana yaptığı ilk protokolün bu pansiyon protokolü olduğunu belirterek, "Denizlimiz hayırsever işadamlarımız yönünden oldukça şanslı bir il. Yapılan birçok okulda ve diğer kamu binalarında onların imzaları var. Bu, takdir edilecek ve teşvik edilmesi gereken bir durum. Hayırsever işadamlarımızı kutluyor ve hayırların devamını diliyorum" diye konuştu.

Binanın 300 bin YTL'ye malolacağı öğrenildi.

(SK-AV-OK-Y)

Kaynak: İHA