Denizli'de Deprem

Denizli'de Deprem

Denizli'de Bu Sabah Meydana Gelen Depremde Can ve Mal Kaybı Yaşanmazken, Ahır Duvarı Yıkılan Şahıs, Deprem Anında Rüyasına Giren Bir Yüzbaşının Kendisini Uyandırdığını Söyledi.

Denizli'de Deprem

Denizli'de bu sabah meydana gelen depremde can ve mal kaybı yaşanmazken, ahır duvarı yıkılan şahıs, deprem anında rüyasına giren bir yüzbaşının kendisini uyandırdığını söyledi.

Merkez üssü Denizli'nin Honaz ilçesi olan ve saat 07.48'de meydana gelen 4.8 şiddetindeki deprem başta Denizli merkez olmak üzere bir çok ilçede hissedildi. Sarsıntının meydana gelmesiyle birlikte vatandaşlar kendilerini sokağa atarken, depremin meydana geldiği Honaz ilçesi ve köylerinde büyük panik yaşandı. Depremde Denizli Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bazı fabrikaların duvarlarında çatlamalar meydana geldi. İşçilerin korku ve panik yaşaması sebebiyle bazı fabrikalarda bugün üretim durdurularak işçilere bir günlük izin verildi.

Bazı sıva çatlakları ile eski bir ahırın duvarının çatladığı Honaz ilçesine bağlı Gürlek köyüne giden Honaz Kaymakamı Kamuran Taşbilek, askeri ve sivil yetkililerle birlikte incelemelerde bulunarak bilgi aldı. Denizli'nin deprem bölgesi olduğunu belirten Taşbilek, "Bu sabah 4.8 şiddetindeki deprem, ilçe merkezi ve köylerde herhangi bir can ve mal kaybına yol açmadı. Depremin şiddetinin fazla yüksek olmaması sevindirici. Gerekli tedbirler alındı. Gerekli çalışmalar ve incelemeler sürüyor. Bayındırlık Müdürlüğü'nden teknik ekip gelerek gerekli incelemeler yapacak. Can ve mal kaybı olmaması sevindirici. Bu tür depremlere alışmak zorundayız" dedi.

Gürlek köyünde eski ahırının bir duvarı yıkılan 74 yaşındaki Ali Güzel isimli vatandaş, rüyasına giren bir yüzbaşının kendisini deprem oluyor diye uyandırdığını söyledi. Yıkılan yerin kendisinin eski evi olduğunu belirten ve gözyaşı döken Ali Güzel, "Deprem anında uyuyordum. Biz daha önce 3 şehit verdik. Şehit olan bir yüzbaşı rüyama girerek başıma dikildi. Bana 'Kalk, ne duruyorsun?' dedi. O sırada büyük bir gürültü oldu. Şehidin üzerinde üniforması değil beyaz bir elbise vardı. Rütbeleri ise omzundaydı ancak elbisesi beyazdı. Rüyama girerek beni uyandırdı" diye konuştu.

Doğalgaz hattının geçtiği bölge çıkan duman sebebiyle jandarma ekipleri tarafından güvenlik çemberi içerisine alındı. Çıkan dumanın sebebinin belirlenmesi için BOTAŞ ekiplerinin inceleme yapacağı öğrenildi.

Denizli Valiliği İl Kriz Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, depremin Denizli merkez ve bazı ilçelerde de hissedildiği belirtilerek, "Depremde herhangi bir can ve mal kaybı yok. Bayındırlık ve İskan Müdürlüğü hasar tespit ekipleri görevlendirilmiştir. Gelişmeler takip edilmektedir" denildi.

(AV-AT-HE-Y)