Denizli'de, Uyuşturucu Baskını! Torbacılardan Biri Uyuşturucu Yüzünden Görevden Atılan Astsubay Çıktı

Denizli'de, Uyuşturucu Baskını! Torbacılardan Biri Uyuşturucu Yüzünden Görevden Atılan Astsubay Çıktı

Denizli'de uyuşturucu satıcılarına yönelik operasyonda 5 torbacı gözaltına alındı. Torbacılardan birinin daha önce astsubay olduğu ve uyuşturucu yüzünden görevden atıldığı ortaya çıktı.

Denizli'de polisin uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlediği operasyonda, 1'i kadın 4 kişi gözaltına alınırken, 1 kilogram metamfetamin, 15 gram eroin, 2 ruhsatsız tabanca ve bir hassas terazi ele geçirildi. Gözaltına alınan torbacılardan birinin daha önce astsubay olarak görev yaparken Türk Silahlı Kuvvetleri'nden atıldığı öğrenildi.

6 AYLIK TAKİP SONRASI 4 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri, İstanbul'dan getirdikleri uyuşturucuyu Denizli'de satmaya çalıştığı iddia edilen 7 kişilik grubu takibe aldı. Yaklaşık 6 ay süren teknik takip sonucunca polis, geçen çarşamba günü 8 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyon kapsamında 1'i kadın 4 kişi gözaltına alındı.

UYUŞTURUCU MADDE VE RUHSATSIZ TABANCA ELE GEÇİRİLDİ

Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 kilogram metamfetamin, 15 gram eroin, 2 ruhsatsız tabanca ve bir hassas terazi ele geçirildi. Polisteki işlemlerinin tamamlanmasının ardından şüpheliler R.D., K.K., H.G. ve İ.D., 'uyuşturucu madde ticareti yapmak' suçundan adliyeye sevk edildi.

UYUŞTURUCU YÜZÜNDEN ORDUDAN ATILMIŞ

Şüphelilerden R.D.'nin, 'torbacı' olarak bilinen sokak satıcılarına uyuşturucu sağladığı ve daha önce astsubay olarak görev yaparken, aynı suçu işlediği gerekçesiyle ordudan atıldığı öğrenildi.

Kaynak: DHA