Denizli - Çatıda İntihar Girişimi

Denizli - Çatıda İntihar Girişimi

*boşandığı Eşi Basın Mensuplarının Şahitliğinde Barışacağına ve Yeniden Nikah Yapacağına Söz Verdi.

Denizli - Çatıda İntihar Girişimi

*Boşandığı eşi basın mensuplarının şahitliğinde barışacağına ve yeniden nikah yapacağına söz verdi.

DENİZLİ'de bir süre önce şiddetli geçimsizlik nedeniyle eşinden boşanan iki çocuk babası "ölmek istiyorumö diyerek çatıya çıktı. Boşandığı eşi basın mensuplarının şahitliğinde barışacağına ve yeniden nikah yapacağına söz verdi. Heyecanla çatıdan inen adam, eski eşine sarılmayı beklerken zorla ekip otosuna bindirilip polis merkezine götürüldü.

Olay bugün (perşembe) saat 14.00 sıralarında Denizli'nin Asmalıevler Mahallesi'nde yaşandı. Bir tekstil fabrikasında işçi olarak çalışan M.Ş.'ye (Mahmut Şeflik) (40) 10 yıl evli kaldığı P.Y. (Pakize Yamaç) (35) şiddetli geçimsizlik nedeniyle bir süre önce boşanma davası açtı. Mahkeme iki çocuk sahibi çifti boşadı. Boşandıktan sonra bunalıma giren M.Ş, bugün eşinin oturduğu Asmalıevler Mahallesi'ndeki 16 numaralı 4 katlı binanın çatısına çıktı. Çılgın M.Ş., "Beni, kayınpederim ile kayınvalidem boşattı. Eşimi seviyorum. Onsuz yaşayamam. Geri dönmezse kendimi yere atacağım. Ölümümden eşimin ailesi sorumludurö diye bağırdı.

Meraklı vatandaşlar etrafta toplanırken P.Y. de bir süre dil dökmesine rağmen eski eşini çatıdan inmeye ikna edemedi. Bu sırada, itfaiye ekipleri 4 katlı binanın alt kısmına branda açtı. Çatıdayken fotoğrafını çekip, görüntü alan basın mensuplarına seslenen M.Ş, "Basın mensupları şahit olsun. Basının önünde eşim bana sarılırsa atlamayacağımö dedi.

Basın mensupları da "Tamam biz şahidiz. Eski eşiniz söz verdi, aşağıya ininö çağrısını yaptı.

P.Y. de bu sözler üzerine "Söz veriyorum; sana basının önünde sarılacağım ve yeniden nikah yapacağım, in aşağıyaö diye konuştu.

M.Ş. ise eski eşiyle yeniden barışacağı umuduyla heyecan içinde çatıdan indi. Ancak, polisler eski eşine sarılmayı bekleyen adamı yaka paça gözaltına aldı. "Ben eşimle basının önünde barışacaktım. Eşim söz verdi. Ben eşime basının önünde sarılmak istiyorum. Otomobile binmeyeceğim. Polis eşime sarılmamı engelliyor. Çatıya yine çıkar kendimi atarımö diye isyan eden M.Ş. ekip otosuna bindirilerek eski eşi P.Y. ile birlikte Kınıklı Polis Merkezi'ne götürüldü.