Denizli, Aydın Ve Balıkesir'de Yerel Seçim Anketi

Denizli, Aydın Ve Balıkesir'de Yerel Seçim Anketi

ORC'nin 3 ilde yapmış olduğu anketlerde Balıkesir ve Denizli'de AK Parti, Aydın'da ise CHP ilk sırada yer alıyor.

Denizli, Aydın Ve Balıkesir'de Yerel Seçim Anketi

HABERLER.com ORC Araştırma Şirketi'nin Denizli, Aydın ve Balıkesir illerini kapsayan yerel seçim araştırmasının sonuçları açıklandı. 3 ilde farklı tarihlerde gerçekleştirilen anketlerde Balıkesir ve Denizli'de AK Parti'nin, Aydın'da ise CHP'nin önde olduğu görülüyor.

DENİZLİ AK PARTİ DEDİ

Denizli seçmenine yöneltilen '2014 yerel seçimlerinde hangi partiye oy vereceksiniz?' sorusuna yanıt verenlerin yüzde 45,8'i tercihini AK Parti'den yana kullanırken, yüzde 25,8'i de CHP'nin adayına oy vereceğini açıkladı. Denizli seçmeninin yüzde 15'i de MHP'nin adayına oy vereceğini belirtti.

AYDIN'DA CHP İPİ GÖĞÜSLEDİ

Aydınlı seçmen, kentlerinde CHP'li belediye başkanı görmek istiyor. Aydın'da ankete katılan vatandaşların yüzde 40,2 gibi büyük bir çoğunluğu yerel seçimlerde CHP'nin adayını, yüzde 31,3'ü de AK Parti'nin adayını destekleyeceği yönünde görüş belirtti. Aydın'da MHP'ye destek ise yüzde 17 oranında.

BALIKESİR'DE MHP SÜRPRİZİ

Balıkesir'de de halk tercihini AK Parti'den yana kullanıyor. AK Parti'nin yüzde 33,1 ile ilk sırada yer aldığı kentte, ikinci sırada yüzde 30,9 ile MHP var. Balıkesir'de CHP'ye destek oranı ise yüzde 22,5.