Denizden Yeterince Faydalandığımız Söylenemez

Denizden Yeterince Faydalandığımız Söylenemez

İskenderun Belediye Başkanı Dr. Yusuf Civelek, deniz şehri olan İskenderun'da vatandaşların denizden yeterince faydalanamadığını söyledi.

Denizden Yeterince Faydalandığımız Söylenemez

Yaz okulu projesi kapsamında düzenlenen yüzme kursuna katılan Başkan Civelek, Vali Zeki Şanal yüzme havuzundaki kursta, yüzmenin en faydalı sporlardan biri olduğunu belirterek, denizden yararlanmalarını istedi.

İskenderun Gençlik ve Spor Müdürü Turgay Erdoğan'ın da katıldığı ziyarette, aileler Başkan Civelek'e kurs için teşekkür etti. Civelek, "Prensibimiz önce insan."dedi.

Çocukların antrenörler eşliğinde yüzme öğreneceğini ifade eden Civelek, çocukların yüzmeyi öğrendikten sonra bunu geliştirip her türlü su sporu yapacaklarını söyledi.

Ailelerden, enfeksiyon oluşmaması amacıyla havuza girişte prensiplere dikkat etmelerini isteyen Civelek, suyun kontrol ve temizliğinin uzmanlar yapıldığını hatırlattı.

Yüzme havuzunun kışın da kullanılabileceğini belirten Civelek, "Çocuklarınızı, çevrenizdekileri kışın da havuzda yüzmeleri konusunda teşvik edin."diye seslendi.

Çocuklardan ilgi gören Başkan Civelek, birlikte fotoğraf da çektirdi.

Kaynak: CHA