Denizden Laptop Harddiski de Çıktı

Denizden Laptop Harddiski de Çıktı

Beykoz Çubuklu'da Dünden İtibaren Dalgıçların Devam Ettirdiği Çalışmalarda Sis Bombaları, El Bombası ve Çok Sayıda Değişik Çaplarda Mermiler Yanısıra Bir Laptop Hardiski Bulunduğu Öğrenildi.

Denizden Laptop Harddiski de Çıktı
11.05.2009 19:10 | Son Güncelleme: 11.05.2009 19:10

Beykoz Çubuklu'da dünden itibaren dalgıçların devam ettirdiği çalışmalarda sis bombaları, el bombası ve çok sayıda değişik çaplarda mermiler yanısıra bir laptop hardiski bulunduğu öğrenildi. Bulunan hardiskin ve mühimmatın incelenmek üzere polis laboratuvarına götürüldüğü belirtildi.

Alınan bilgiye göre, İstanbul'un yanısıra Ankara ve Yalova'dan gelen dalgıç polislerin katıldığı arama çalışmalarında bugün bazı mermiler ve boş mermi kovanları bulundu. Çıkarılan malzemeler 2 adet 9 milimetre çapında tabanca mermisi, 3 adet av fişeği, 2 adet uzun namlulu tüfek mermisi kovanı, 2 adet dolu eğitim mermisi ile 1 adet 9 milimetre mermi kovanından oluşuyor. Bölgede denizde yapılan aramaların devam ediyor.

İlk gün yapılan aramalarda aralarında Cold, M16, G3 silahlarına ait çok sayıda mermi bulunmuştu. Bunun yanı sıra sis bombaları, 1 adet el bombası, cep telefonları ve bir dizüstü bilgisayara ait harddisk çıkarıldı. Harddiskin incelenmesi ve deşifresinin yapılması amacıyla diğer mühimmatlarla birlikte emniyet müdürlüğü kriminal polis laboratuvarına gönderildi. Harddisk üzerinde titiz bir çalışma yürütüldüğü ve içerisindeki bilgilere ulaşılmaya çalışıldığı kaydedildi. (CİHAN)

Kaynak: CHA

title