Denizde Kaybolan Genç Aranıyor - Zonguldak

Denizde Kaybolan Genç Aranıyor - Zonguldak

Zonguldak'ta, sahilde dalgalara kapılarak denizde kaybolan genç için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Zonguldak'ta, sahilde dalgalara kapılarak denizde kaybolan genç için arama kurtarma çalışmaları devam ediyor.

Alınan bilgiye göre, Ağrı'dan Zonguldak'a yaklaşık bir ay önce çalışmaya gelen ve iki önce sahilde dalgalara kapılarak denizde kaybolan Hayrettin T'yi (19) arama çalışmaları sürüyor.

Kayıp genç için devam eden arama kurtarma çalışmalarına AFAD'ın yanı sıra sahil güvenlik ekipleri, helikopter ile denizin açık ve kıyı kesimlerinde botla arama çalışması yapıyor.

Öte yandan sahiline gelen ve umutlu bekleyişini sürdüren gencin aile ve yakınlarının ihtiyaçları Türk Kızılayı Zonguldak Şubesi tarafından karşılanıyor.

Hayrettin T'nin akrabası Bahattin Arin, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yeğeninin bulunmasını iki gündür umutla beklediklerini söyledi.

Yeğeninin denizden çıkarılana kadar beklemeye devam edeceklerini belirten Arin, "Sağ olsun valimiz bizimle bizzat ilgilendi, AFAD ve dalgıçlar olmak üzere herkes burada. Bütün insanlar hem burada hem de memlekette mağdur. İstanbul, Trabzon, Kars'tan buraya gelenler oldu. Deniz dün ve dünden önce elverişli değildi. Bugün ise deniz daha elverişli. Bulunmasını canı gönülden istiyoruz. İnşallah valimizin verdiği söz yerine gelecek." dedi.

Arin, memlekette cenazeyi bekleyen ve ağlayan insanların olduğunu ifade ederek, "Herkes dört gözle bu cenazeyi bekliyor. Herkes destek olsa biz de memnun oluruz. Allah'ın takdiridir, bu olmuş. Bizim başımıza gelmiş, Allah kimseye bu acıyı göstermesin. Bizim başka bir isteğimiz ve söyleceğimiz bir şey yoktur." diye konuştu.

Olay

Ağrı'dan Zonguldak'a yaklaşık bir ay önce çalışmaya gelen Hayrettin T. (19), ağabeyi Ferman T. (21) ve Gökan K. (17), Terakki Mahallesi Milli Egemenlik Caddesi Kızlar Plajı mevkisinde 10 Ağustos'ta denize girmek için sahile gelmiş, deniz kenarında bekleyen Hayrettin T. ve Gökan K. bir anda dalgalara kapılmıştı.

Gökan K, çevredeki vatandaşlar tarafından kıyıya çıkarılırken, Hayrettin T. dalgalara kapılarak gözden kaybolmuştu.

Kaynak: AA