Deniz Baykal Hollanda Krizinde Türkiye'yi Sorumlu Tuttu

Deniz Baykal Hollanda Krizinde Türkiye'yi Sorumlu Tuttu

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Hollanda ile yaşanan krizde Türkiye'nin suçlu olduğunu ileri sürdü. Baykal, Türkiye'nin savunulacak bir yanının olmadığını da söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Habertürk canlı yayınına konuk oldu. Baykal, Hollanda'da Bakan Betül Sayan Kaya'nın sınır dışı edilmesinden ve yaşanan krizlerden Türkiye'nin sorumlu olduğunu ileri sürdü.

Deniz Baykal'ın açıklamaları:

Orada Bakanlarımıza bunun yapılması benim canımı sıktı ama buna kim sebep oldu? Türkiye'yi bu krize kim soktu? Yani burada haklı mıyız biz? Haklıysak neden çıktık oradan niye geri gönderildik. Sınır dışı edilmeyi niye kabul ettik o zaman?

"BUNLARI SAVUNACAK BİR YANIMIZ YOK"

Haber vermeden Almanya topraklarından giriyor toplantı yapmak için. Bunları bırakın bunları savunacak bir yanımız yok. Böyle bir sıkıntılı tablo var. Bu yanlış devlet yönetimidir. Bu yanlış dış politika yönetimidir ve bunun ağır bedelleri var.

"ORADA YAŞAYAN İNSANLAR BUNUN BEDELİNİ ÖDEYECEK"

Bunun sonucunda orada yaşayan 465 bin Türk kökenli insanlar sıkıntıya girdi. Birden bire Türkiye kamuoyunda husumet hedefi haline döndü. Orada yaşayan insanlar bunun bedelini ödeyecek.

"VİZE HAYAL OLDU"

Vize alacaktık bunlar falan noktalandı. Bitti, hayal artık. Kendi kendimize ayağımıza kurşun sıkıyoruz. Turizm en büyük darbeyi yedi.