DENGİR MİR MEHMET FIRAT HABERLERİ

Dengir Mir Mehmet Fırat haber, Dengir Mir Mehmet Fırat son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Dengir Mir Mehmet Fırat - 21.05.2015
Erdoğan: Ben Ne Ağayım, Ne Sultanım, Hizmetkarım (3)
"VAN'DA YANLIŞ YAPTILAR, AKILLARI BAŞLARINA GELDİ" Cumhurbaşkanlığı makamına kendisini egemen güçlerin değil milletin getirdiğini anlatan ve herkese eşit mesafede olduğunu hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, kendisinin gönlünde de bir aslan yattığını yineledi. Milletin aleyhine olan durumları millete anlatmak zorunda olduğunu dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, HDP'yi eleştirdiği konuşmasında şu ifadeleri kullandı: "Bir şey daha söyledim ben tarafım nasıl tarafım milletin tarafındayım. Eğer milletimin aleyhine bir şey olursa milletime anlatmak zorundayım. Buna mecburum. Niye aldatıyorlar milletimi? Van'da musluklardan kan akıttılar kan. Meydanlarda bunu anlatınca baktılar ki yanlış yaptılar hemen tekrar onları değiştirdiler. Van'a gittiğimde baktım değişmiş. Demek ki akılları başına gelmiş. Fakat şimdi bunların musluklarından su da akmıyordu Van'da. Başbakanlığım sırasında Veysel Bey'e talimat verdim ve biz belediyenin yapması gerektiği halde DSİ vasıtasıyla Van'ın suyunu hallettik. Van depreminde de aynı şey oldu kayboldular yoktular ortalıkta. Bunların Kürt kardeşlerim adına yaptıkları yapacakları bir şey yok. Bunlar sadece tehdit. Tehdit başka bir şey yok. 7 Haziran sandıkta bunlara gereken cevabın verileceği gün olmalı. Çünkü biz demokrasiye inanmışız. Demokrasi tehditle olmaz. Demokrasi milli iradeye saygıyla olur. İşte milli irade, milli irade burada. Sincik'te, Nissibi Köprüsü'nde gördük. Biz sizinle yürüyoruz. Ne diyor şair; yürüyeceksin millet yürüyecek arkandan." HDP'nin Mersin adayı Dengir Mir Mehmet Fırat'ı, kendisi hakkında söylediği 'sultan, diktatör' sözlerinden dolayı isim vermeden eleştiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ayıptır.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 18.05.2015
Hdp'nin Mersin Mitingi
HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, "Barış ve kardeşlik, özgürlük ve demokrasi, eşitlik ve adalet bu yoldan sapmayacağız. Ne yaparlarsa yapsınlar.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 18.05.2015
Korkma, Çok Çok Hapis Yatar, Çaldıklarınızı Bu Millete Geri Verirsiniz'
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, "Merak etme, korkma, kendine Menderes’i, kefeni misal alma. Hırsızlığın cezası idam değil. Kaldı ki biz idama karşıyız. İdamın insanlık suçu olduğuna inanıyoruz.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 18.05.2015
Dengir Mir Mehmet Fırat: Din Tefeciliği Yapıyorlar
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Mersin milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, "Birileri sizden çok korkuyor.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 08.05.2015
Genel Seçime Doğru
HDP milletvekili adayları Aydın Erdoğan ile Dengir Mir Mehmet Fırat, genel seçim çalışmaları kapsamında Malatya Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği'ni (MESOB) ziyaret etti.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 01.05.2015
Genel Seçime Doğru
HDP'nin Mersin milletvekili adayları, düzenlenen programda tanıtıldı.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 24.04.2015
Genel Seçime Doğru
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 7 Haziran Pazar günü yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'ne ilişkin kesin aday listeleri Resmi Gazete'de yayımlandı.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 15.04.2015
Genel Seçime Doğru
Yüksek Seçim Kurulunun (YSK), 7 Haziran'da yapılacak milletvekili genel seçimi geçici aday listeleri yayımlandı.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 11.04.2015
Hdp Mersin Milletvekili Adayı Fırat Açıklaması
HDP Mersin 1. sıra milletvekili adayı Dengir Mir Mehmet Fırat, "HDP'nin, vatandaşların gönüllü olarak bizimle çalışmasıyla barajı aşacağı kanısındayım" dedi.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 07.04.2015
Hdp'nin Milletvekili Aday Listesi
HDP Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş İstanbul 1. Bölge'den, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ise Van'dan seçime girecek.  HDP'nin Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) sunulan milletvekili aday listesine göre, daha önce Hakkari'den Meclis'e giren Eş Genel Başkan Selahattin Demirtaş İstanbul 1. Bölge 1. sıradan aday gösterildi, Eş Genel Başkan Figen Yüksekdağ ise Van 1. sıradan listeye girdi.  HDP Grup Başkanvekilleri Pervin Buldan ile İdris Baluken'in de seçim bölgeleri değişti. Buna göre daha önce Iğdır'dan Meclis'e giren Buldan, İstanbul 3. Bölge 1. sıradan aday olurken Bingöl Milletvekili İdris Baluken de Diyarbakır 1. bölgeden aday gösterildi.   İmralı heyetinde bulunan İstanbul Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Ankara 1. Bölge 1. sıradan aday gösterildi, heyetteki diğer isimler Ceylan Bağrıyanık ile Hatip Dicle listede yer almadı.  Diyarbakır Milletvekili Leyla Zana ise Ağrı 1. sıradan milletvekili adayı oldu.   Alevi örgütlerinin temsilcileri de listede  HDP'nin milletvekili aday listesinde Alevi örgütlerinden temsilcilere de yer verildi. Buna göre, Avrupa Alevi Dernekleri Federasyonu Başkanı Turgut Öker İstanbul 2. Bölge 1. sıra, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Başkanı Müslüm Doğan İzmir 2. Bölge 1. sıra, Hubyar Sultan Alevi Kültür Derneği Başkanı Ali Kenanoğlu ise İstanbul 3. Bölge 4. sıradan aday gösterildi.  Baydemir Şanlıurfa'dan aday Şanlıurfa'da 1. sıradan eski Diyarbakır Belediye Başkanı Osman Baydemir, 2. sıradan ise Abdullah Öcalan'ın yeğeni Dilek Öcalan aday gösterildi. Daha önce KCK davasından yargılanan eski Viranşehir Belediye Başkanı Leyla Güven de Şanlıurfa 4. sıradan milletvekili aday listesine girdi.  Listede Ermeni kökenli adaylara da yer verildi HDP'nin milletvekili aday listesinde Ermeni kökenli adaylara da yer verildi. Buna göre Garo Paylan, İstanbul 3. Bölge 2. sıradan aday gösterilirken Murat Mıhçı, İstanbul 1. Bölge 11. sıradan, Flor Uluk Dursun da İstanbul 2. Bölge 10. sıradan aday yapıldı.  Eski Avrupa Parlamenteri Ezidi Feleknas Uca, Diyarbakır 4. sıradan, Altan Tan ise 5. sıradan genel seçimlerde yarışacak.  Yazar Hüda Kaya, Demirtaş'ın ardından İstanbul 1. Bölge 2. sıradan listede yer aldı.   AK Parti'nin kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat, Mersin 1.
Dengir Mir Mehmet Fırat - 07.04.2015
Hdp Milletvekili Aday Listeleri
Halkların Demokratik Partisi 7 Haziran 2015 Seçimleri Milletvekili aday listelerini açıkladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Dengir Mir Mehmet Fırat Haberleri | Dengir Mir Mehmet Fırat Kimdir - Haberler - Sayfa 8 - Dengir Mir Mehmet Fırat haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Dengir Mir Mehmet Fırat kimdir, hayatı ve biyografisi. Hdp'li Fırat: Cumhurbaşkanı'nın Sinir Sistemi Alt- Üst Olmuş.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.10.2021 20:51:40. #1.16#

title