'Denge'ye Kokteylli Tanıtım

'Denge'ye Kokteylli Tanıtım

Samsun'da, 14 Ocak'ta Hafta Başında Yayın Hayatına Başlayan Denge Gazetesi'nin Tanıtım Kokteylinde Siyaset, İş ve Şehir Hayatının Önemli Simaları Bir Araya Geldi.

'Denge'ye Kokteylli Tanıtım

Samsun'da, 14 Ocak'ta hafta başında yayın hayatına başlayan Denge Gazetesi’nin tanıtım kokteylinde siyaset, iş ve şehir hayatının önemli simaları bir araya geldi.

Denge Gazetesi'nin Atakum Belediyesi Eğitim ve Eğlence Merkezi’nde gerçekleştirilen kokteyline Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Kenan Şara, Vergi Dairesi Başkanı Şuayip Sevgi, İlkadım Belediye Başkanı Erdoğan Tok, Atakum Belediye Başkanı Adem Bektaş, Gazi Belediye Başkanı Süleyman Kaldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Hüseyin Dündar, AK Parti İl Başkanı Ali Akyüz, İl Genel Meclisi Başkanı Necati Demir, Baro Başkanı Ahmet Gürel, 19 Mayıs Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Necdet Uzun, gazete çalışanları ve çok sayıda davetli katıldı.

Kokteylin açılış konuşmasını yapan Denge Gazetesi İmtiyaz Sahibi Adnan Bahadır, gazeteciliğin önemine dikkat çekerek, güçlüden yana değil, haklıdan yana yayıncılık yapmak üzere bu yola çıktıklarını belirtti. Gazetenin yönetim kadrosuna "Ben yanlış yaparsam beni dahi yazın" diye seslenen Adnan Bahadır, "Şimdi soruyorlar, 'Neden gazete çıkarmaya ihtiyaç duydunuz, neden ismini Denge koydunuz?' diye. Elbette ki sebeplerimiz var" dedi.

Kendisine çok yakın bilinenler yanlış yaptığında bunun yazılacağını, çok uzak bilinenler doğru yaptığında yine yazılacağını vurgulayan Adnan Bahadır, "Benim arkadaşlarım ben yanlış yapsam yazacaklar. Samsun'un böyle bir dengeye ihtiyacı vardı. Benim bir siyasi kimliğim var. Her zaman söylüyorum, şimdi bu güzel topluluğa da tekrarlamak istiyorum: Eğer benim siyasi kimliğimi önde görürseniz gelin bana hesap sorun. Biz Samsun, ülkemiz ve güzel insanlarımız için varolup, kimseyi rencide etmeyeceğiz. Hep doğru ve haklının yanında olacağız. Olaylara farklı pencereden bakacağız" diye konuştu.

Denge Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Yıldırım ise Samsun basınının İzmir ve Bursa'dan sonra Türkiye'nin önde gelen gazetecileri ve gazetelerini bünyesinde bulundurduğunu ifade ederek, "Bu önemli sektörde bizler de yeni bir anlayış ile var olacağız. Patronaj gazeteciliği yapmayacağız" ifadelerini kullandı.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yusuf Ziya Yılmaz da halkın doğru haber alma hakkını layıkıyla yerine getirme iddiasında olan Denge Gazetesi'ne başarılar diledi.

(MD-SA-Y)

19.01.2008 20:46 TSİ

Kaynak: İHA