Demre'ye Atatürk Caddesi

Demre'ye Atatürk Caddesi
Anadolu Ajansı - Haberler | Yerel

Demre Belediyesi'nce Sokak ve Caddelere Yeni Adlar Verilirken, Belediye Meclisi'nin Kararıyla Bir Caddeye 'Atatürk Caddesi' Adı Verildi

Demre Belediyesi'nce sokak ve caddelere yeni adlar verilirken, Belediye Meclisi'nin kararıyla bir caddeye 'Atatürk Caddesi' adı verildi. Demre Belediye Meclisi aldığı kararla Gökyazı İlmek mevkisinde yakında ulaşıma açılacak yeni Hükümet Konağı ve yeni adliye sarayının bulunduğu caddeye, Atatürk Caddesi adı verilmesi kararlaştırıldı. Ayrıca Çayağzı Limanı yolunu açan Demre'nin ilk Belediye Başkanı Salih Kolcu'nun adı bu caddeye verildi. Çayağzı Limanı yolunun adı Salih Kolcu Bulvarı olarak değiştirildi. Daha önce Demre Belediye Başkanı olarak görev yapan Baki Şahin, Süleyman Yıldırım, Adnan Genç ve Mehmet Usta'nın adları da merkezdeki birer sokağa verildi.

Demre Belediye Başkanı Süleyman Topçu, 'Atatürk' isimli bir caddenin olmamasının büyük eksiklik olduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

'Atatürk'ün adını yeni hükümet konağının bulunduğu caddeye verdik. Cumhuriyetimizin kurucusu, ulu önder Atatürk'e olan borcumuzu bir nebze yerine getirdik. Ayrıca bugüne kadar Demre'ye hizmet etmiş olan belediye başkanlarımızın adını da, bulvar ve sokaklara verdik. Belediye Meclisi olarak onlara da vefa borcumuzu ödeyerek, onların adlarını da gelecek kuşaklara taşımak istedik. Buraları kısa sürede imar ederek plaketleri çakacağız.'

(ACA-DE-BNY) - ANTALYA

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title