Demokratikleşme Paketi - Haberler
Haberi Paylaş

Demokratikleşme Paketi

Demokratikleşme Paketi
AA - Haberler | Yerel

KESK, DİSK, TMMOB VE TTB'nin Ankara örgütleri, demokratikleşme paketinin beklenti içinde olanları hayal kırıklığına uğrattığını ileri sürdü

KESK, DİSK, TMMOB VE TTB'nin Ankara örgütlerince demokratikleşme paketinde halkın olmadığı iddia edildi.

KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mevlüt Çakmak, Güvenpark'ta toplanan grup adına yaptığı basın açıklamasında, demokratikleşme paketinin beklenti içinde olanları hayal kırıklığına uğrattığını ileri sürdü.

Demokratikleşme paketini, "demokratikleşme" olarak görmediklerini savunan Çakmak, "Türbanın bütün kamu alanına yayılması, dinci iktidarların önemli bir projesi iken, bu düzenleme demokratikleşme ile çelişir. Düzenleme, Anayasa Mahkemesinin değişik tarihlerdeki sınırlayıcı içtihatlarına da AİHM'in eğitim alanında öğretmenlerin, öğrencilerin dini semboller taşımalarına verdiği ihlal kararlarına da aykırıdır" iddiasında bulundu.

Çakmak, pakette halkın olmadığını öne sürerek, "Aldatmaca adımlara tepkiler koymayı, AK Parti'nin yarattığı yanılsamayı teşhir etmeyi gerçek bir demokratikleşme mücadelesi için gerekli görüyoruz" dedi. - Ankara

AA - Son Dakika Haberleri

Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title