Demokrasi Şehidi Menderes, Memleketinde Ölümsüzleştirildi
Haberler » Yerel » Demokrasi Şehidi Menderes, Memleketinde Ölümsüzleştirildi - Haberler

Demokrasi Şehidi Menderes, Memleketinde Ölümsüzleştirildi

Demokrasi şehidi merhum Başbakan Adnan Menderes’in memleketi Çakırbeyli’ye Aydın Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Adnan Menderes Anı Köşesi ile Çok Amaçlı Salon Kompleksi düzenlenen törenle hizmete açıldı.

Demokrasi Şehidi Menderes, Memleketinde Ölümsüzleştirildi

Demokrasi şehidi merhum Başbakan 'in memleketi Çakırbeyli'ye Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan Adnan Menderes Anı Köşesi ile Çok Amaçlı Salon Kompleksi düzenlenen törenle hizmete açıldı.


Açılışa Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı , Belediye Başkanı Mutlu Öztürk, Bozdoğan Belediye Başkanı Salim Tümer Apaydın, Karpuzlu Belediye Başkanı Tuğrul Ozan, Sultanhisar Belediye Başkanı Osman Yıldırımkaya, Çine Belediye Başkanı Salih Dinçer ile çok sayıda Çakırbeylili vatandaş katıldı.


"ÇERÇİOĞLU TARİHTE İZ BIRAKACAK"


Çakırbeyli Mahalle Muhtarı Mehmet Demir, tarihte iz bırakanlar, insanlar arasında Özlem Çerçioğlu'nun adının olacağını belirterek, Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu ve emeği geçenlere teşekkür etti.


Tamamlanan tesisin açılışında yaptığı konuşmasına İstiklal Marşı'nın ilk kıtasını okuyarak başlayan Başkan Özlem Çerçioğlu; "Korkmuyoruz çünkü bizim gücünü ve cesaretini asil Türk milletinden alan tunç yüreklerimiz var. Korkmuyoruz çünkü bizim özgürlük kıvılcımını Anadolu toprağında alevlerinden Mustafa Kemal'imiz var. Keşke herkes Mustafa Kemal'in askerleri olabilseydi. Korkmuyoruz çünkü bizim vatanın bölünmez bütünlüğü uğruna kendini tanklara ve bombalara siper eden, demokrasi ve özgürlüğe adamış milyonlarımız var. Çakırbeyliler ve Aydınlılar bu ülkede darbenin acısını yüreğinde en iyi hisseden kişilersiniz. Çünkü sizler demokrasi şehidi merhum başvekil Adnan Menderes'in hemşerilerisiniz" dedi.


"24 SAAT HİZMETİNİZDEYİM"


Çakırbeylilerin hangi yatırıma ihtiyacı varsa hayata geçireceklerini söylediklerini hatırlatan Çerçioğlu; "Biz sözümüzün eriyiz. Siz istediniz Büyükşehir olarak biz yaptık ve açılışını yapıyoruz. Merhum Başbakan Adnan Menderes için Anı Köşesi ve Çok Amaçlı Salonların bulunduğu sosyal tesisleri yaptığımız için çok mutluyum. Tesislerimiz artık mahalle sakinlerimizin hizmetinde ve muhtarımıza emanet. Ayrıca merhum başbakanımız Menderes'in aziz hatırası bu tesiste yaşamaya devam edecek. Biz hemşehrilerimizden aldığımız güçle çalışıyor, hizmet üretiyor, sizlerin desteği ile Çarkırbeyli'nin hak ettiği yatırımları getirmeye devam edeceğiz. 24 saat Çakırbeylilerin hizmetindeyim" ifadelerini kullandı.


Konuşmaların ardından Başkan Çerçioğlu'na plaket takdim edilirken, daha sonra Başkan Çerçioğlu ve beraberindeki heyet tarafından Adnan Menderes anı köşesi ve çok amaçlı salonun açılışı yapıldı.


Açılışı yapılan iki katlı tesiste 500 kişilik kapalı, 500 kişilik de açık düğün salonunun yanı sıra sergi salonları, yeni muhtarlık birimi de bulunuyor. - AYDIN

Kaynak: İHA

Manşet

Haberler