Demirtaş: 'Kürt Kimliği Yok Sayılmaya Çalışılıyor'

Demirtaş: 'Kürt Kimliği Yok Sayılmaya Çalışılıyor'

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Vekili Nurettin Demirtaş, 'Türkiye'de Kürt Kimliği, Dili ve Kültürünün Yok Sayılmaya Çalışıldığını' İleri Sürerek, 'Meclis Açıldığında Grubumuz Vasıtasıyla Görmezden Gelinen Bu Gerçeklerin Meclis Zeminine Taşınmasını Sağlamayı Düşünüyoruz' Dedi.

Demirtaş: 'Kürt Kimliği Yok Sayılmaya Çalışılıyor'

Demokratik Toplum Partisi (DTP) Genel Başkan Vekili Nurettin Demirtaş, ' 'Türkiye'de Kürt kimliği, dili ve kültürünün yok sayılmaya çalışıldığını'' ileri sürerek, ''Meclis açıldığında grubumuz vasıtasıyla görmezden gelinen bu gerçeklerin Meclis zeminine taşınmasını sağlamayı düşünüyoruz'' dedi.

Parti genel merkezinde gazetecilerle sohbet toplantısı düzenleyen Demirtaş, terör örgütü elebaşı için ''Öcalan gerçeği'' tanımlamasını kullandı.

Türkiye'deki siyasal gündem nedeniyle bazı gerçekliklerin göz ardı edildiğini savunan Demirtaş, parti olarak Türkiye'yi rahatlatacak davranışlar içerisinde olduklarını, bu yönde açıklamalar yaptıklarını ve bazı projeler de oluşturduklarını söyledi.

''Terör örgütü elebaşının avukatları aracılığıyla DTP'ye yönelik olarak yaptığı açıklamaları nasıl değerlendirdikleri'' sorusuna Demirtaş, ''Doğru. Laçkalaşma olmamalı. Ciddi siyaset yapılmalı'' yanıtını verdi.