Demirören, Arayışa Başlıyor

Beşiktaş Denizli'nin Görevini Bırakmasının Ardından Yeni Teknik Adam Arayışına Başladı.

05.06.2010 19:57 | Son Güncelleme: 05.06.2010 19:57
Demirören, Arayışa Başlıyor

BEŞİKTAŞ KULÜBÜ BAŞKANI YILDIRIM DEMİRÖREN, 7 HAZİRAN PAZARTESİ GÜNÜ TEKNİK ADAM ARAYIŞLARINA BAŞLAYACAK

DEMİRÖREN, 3 GÜN SÜRECEK YURT DIŞI TURU SONRASI YÖNETİM KURULU ÜYELERİNİN DE FİKRİNİ ALARAK TAKIMIN YENİ TEKNİK DİREKTÖRÜNE KARAR VERECEK

LUCESCU, SCHUSTER VE LOW'ÜN ÖNE ÇIKAN İSİMLER OLDUĞU İFADE EDİLDİ

Beşiktaş Teknik Direktörü Mustafa Denizli'nin dün sağlık sorunları sebebiyle görevini bırakmasının ardından Siyah Beyazlı kulübün başkanı Yıldırım Demirören tek yetkili olarak yeni teknik adam arayışlarına başlayacağını belirtmişti. Demirören, yönetim kurulundan bu konu ile ilgili yetki aldığını söylerken dün itibarıyla 6 teknik adamın listelerinde olduğunu ifade etmişti. Bernd Schuster, Joachim Löw, Manuel Pellegrini, Mircea Lucescu ve adı açıklanmayan Brezilyalı bir teknik adamın listede olduğu öğrenilirken, Yıldırım Demirören'in 7 Haziran Pazartesi günü yurt dışına çıkarak listedeki isimlerle ve adı Beşiktaş ile şimdiye kadar anılmayan bazı teknik adamlarla görüşeceği ifade edildi.

Başkan Demirören'in özellikle Siyah Beyazlı takımın eski teknik adamlarından Mircea Lucescu üzerinde duracağı belirtildi. Rumen teknik adamın Shaktar Donetsk ile 30 Haziran 2011'e kadar sözleşmesi bulunurken, 3 milyon Euro tazminatı olan Lucescu'nun Beşiktaş'ın teklifine ne yanıt vereceği ise merak konusu.

Öte yandan Alman teknik adamlar Schuster ve Löw'ün, Demirören'in listesindeki diğer öne çıkan teknik adamlar olduğu biliniyor.

Başkan Demirören'in, 10 Haziran Perşembe gününe kadar temaslarını sürdüreceği ve yapacağı görüşmeler sonrası yönetim kurulu üyelerinin de fikrine başvurarak karar vereceği belirtildi.

Övünç ÖZDEM - İSTANBUL/ DHA

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!
title