Demirci Haberleri

Demirci haber, Demirci son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Demirci - 10.5.2020
Manisa'da bir mahalle ve apartmandaki karantina sona erdi
Manisa'nın Demirci ilçesinde bir mahalle ile bir apartmandaki karantinanın kaldırıldığı bildirildi.
Demirci - 10.5.2020
Manisa'da bir mahalle ve apartmanda karantina sona eriyor
Korona virüs tedbirleri kapsamında karantinaya alınan Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı Küçükkıran Mahallesi'nde karantinanın bu gece yarısı sona ereceği bildirilirken, yine Demirci ilçesinin Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir apartman için alınan karantinanın da sona ereceği açıklandı.
Demirci - 10.5.2020
İzmir'de 65 yaş ve üzeri vatandaşlar sokağa çıktı
Demirci ilçesinde yaşayan 80 yaşındaki Veli Karakoç, takım elbisesi ve fötr şapkasının yanı sıra yakasına yerleştirdiği karanfili ve bastonuyla dışarıya çıktı.
Demirci - 9.5.2020
Demirci'nin ramazan geleneği "susamlı helva" 120. yılını kutluyor
Manisa'nın Demirci ilçesinde, Mustafa Akgün tarafından 1900 yılında ramazan ayı için hazırlanan ve bölgede "ramazan helvası" olarak da anılan "susamlı helva", 120. yılında torunlarının ustalığında iftar sofralarını süslemeye devam ediyor.
Demirci - 8.5.2020
Demirci Belediye Başkanı, uzaktan eğitime katılamayan kardeşlere bilgisayar hediye etti
Manisa'nın Demirci ilçesinde üniversite öğrencisi ve lise öğrencisi 2 kardeşin uzaktan eğitime katılamadığını öğrenen Belediye Başkanı Selami Selçuk, öğrencilere bilgisayar hediye etti.
Demirci - 5.5.2020
Demirci'deki Kılavuzlar Barajında su seviyesi yüzde 80'e ulaştı
Manisa'nın Demirci ilçesinde bulunan ve 900 bin metreküp su tutma kapasiteli Kılavuzlar Barajında su seviyesi son yağmurlarla yüzde 80'e ulaştı.
Demirci - 4.5.2020
İmmün plazma ile iyileşen 71 yaşındaki Kovid-19 hastası taburcu edildi
Demirci ilçesinde yaşayan Muammer Yıldız ile eşi, oğlu ve kızına, yaklaşık 20 gün önce Kovid-19 teşhisi kondu.
Demirci - 3.5.2020
Manisa'da bir mahalle karantinaya alındı
Manisa'nın Akhisar ilçesinde bir mahalle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında karantinaya alındı. Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nca Akhisar ilçesine bağlı Kömürcü Mahallesi'nin 14 gün süresince karantinaya alındığı belirtildi. Kentte daha önce Soma, Turgutlu, Demirci, Alaşehir ve Akhisar ilçelerinde bazı apartmanlar ve mahalleler de karantinaya alınmıştı.
Demirci - 3.5.2020
Manisa'da hasta nakli yapan ambulans devrildi
Demirci'den Salihli'ye hasta taşıyan ambulans devrildi, kazada yaralanan olmadı.
Demirci - 3.5.2020
Manisa'da bir mahallenin karantina süresi uzatıldı
Valilikten yapılan açıklamaya göre, Alaşehir ilçesine bağlı Gümüşçay Mahallesi'nde Kovid-19 tedbirleri kapsamında 19 Nisan'da başlatılan ve bu gece sona ermesi beklenen karantina uygulaması, 15 Mayıs'a uzatıldı. Demirci ilçesinde de Kılavuzlar Mahallesi Kahve Sokağı'nda 12 Nisan'da başlayan ve 7 gün uzatma kararı alınan karantinanın, sürenin sona erdiği bu gece 00.
Demirci - 3.5.2020
Demircili kiraz üreticilerinin hedefi Uzak Doğu
Manisa'nın Demirci ilçesinde Ziraat 0900 türü kiraz yetiştiren üreticiler, Uzak Doğu ülkelerine bu yıl 10 bin tonun üzerinde ihracat gerçekleştirmeyi hedefliyor.
Demirci - 1.5.2020
Manisa'da bir mahalle karantinaya alındı
Kentte daha önce Soma, Turgutlu, Demirci, Alaşehir ve Akhisar ilçelerinde bazı apartmanlar ve mahalleler karantinaya alınmıştı.
Demirci - 26.4.2020
Manisa'da bir apartman karantinaya alındı
Manisa'nın Akhisar ilçesinde bir apartman, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında karantinaya alındı. Manisa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca Akhisar ilçesine bağlı Seyitahmet Mahallesi'nde bulunan bir apartmanın 14 gün süresince karantinaya alındığı belirtildi. Kentte daha önce Soma ilçesinde 3, Turgutlu ilçesinde bir apartman, Demirci ilçesinde bir mahalle, bir sokak ve bir apartman, Alaşehir ilçesinde 2, Akhisar ilçesinde ise bir mahalle karantinaya alınmıştı.
Demirci - 24.4.2020
Manisa'da 3,5 metrelik ramazan pidesiyle "evde kal" çağrısı
Manisa'nın Demirci ilçesinde fırıncı esnafı, üzerine çörek otuyla "Evde Kal Türkiye 2020" yazdıkları yaklaşık 3,5 metrelik ramazan pidesi pişirdi.
Demirci - 22.4.2020
Manisa'da bir mahalle karantinaya alındı
Manisa'nın Akhisar ilçesine bağlı Sindelli Mahallesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında karantinaya alındı. Manisa Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, Akhisar ilçesine bağlı kırsal Sindelli Mahallesi'nin 14 gün süresince karantinaya alındığı belirtildi. Kentte daha önce Soma ilçesinde 3, Turgutlu ilçesinde bir apartman, Demirci ilçesinde bir mahalle, bir sokak ve bir apartman ile Alaşehir ilçesinde 2 mahalle karantinaya alınmıştı.
Demirci - 22.4.2020
Manisalı müzik öğretmenlerinden yöresel şiveyle "Evde Kal" türküsü
Manisa'nın Demirci ilçesinde yaşayan 4 müzik öğretmeni, Özay Gönlüm'ün "Mendil verem mi" türküsünü yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uyarlayarak, yöresel şiveyle "Evde Kal" çağrısı yaptı.
Demirci - 22.4.2020
Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde son 24 saatte yaşananlar
Yine il hıfzısıhha kurullarınca Şanlıurfa'nın Haliliye ilçesinin Konuklu Mahallesindeki bir bina, Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı Küçükkıran Mahallesi ile Cumhuriyet Mahallesi'ndeki bir apartman ve Kırklareli'nin Dolhan köyünün karantinaya alınmaları kararlaştırıldı.
Demirci - 21.4.2020
Demirci'de bir mahalle karantinaya alındı
Manisa'nın Demirci ilçesine bağlı Küçükkıran Mahallesi, korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alındı.
Demirci - 20.4.2020
Manisa'da Milli Dayanışma Kampanyasına destekler sürüyor
Manisa'nın Demirci ilçesinde Milli Dayanışma Kampanyasına 12 yaşındaki Ayşe Artuç, kumbarasında umreye gitmek için biriktirdiği bin 220 lira, ilçedeki muhtarlar da aralarında topladıkları 4 bin lira ile destek verdi.
Demirci - 19.4.2020
Manisa'nın Alaşehir ilçesinde bir mahalle karantinaya alındı
Manisa'nın Alaşehir ilçesine bağlı Gümüşçay Mahallesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında karantinaya alındı. Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada, İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulunca, Umumi Hıfzıssıhha Kanunu'nun ilgili maddeleri gereği, Alaşehir ilçesine bağlı Gümüşçay Mahallesi'nin karantinaya alındığı belirtildi. Açıklamada, "Vatandaşlarımızı Kovid-19 salgınından korumak ve hastalığın yayılmasını önlemek amacıyla ikinci bir değerlendirmeye kadar söz konusu mahallede 14 günlük karantina uygulaması başlatılmıştır ve mahalleye giriş çıkışlara kapatılmasına karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi. Manisa'da daha önce Soma ilçesinde 3, Turgutlu ilçesinde bir apartman, Demirci ilçesinde bir sokak ve Alaşehir ilçesine bağlı Caberfakılı Mahallesi karantinaya alınmıştı.
Demirci - 16.4.2020
Manisa'da yangında balkonda mahsur kalan kadını itfaiye kurtardı
Manisa'nın Demirci ilçesinde çıkan yangında balkonda mahsur kalan kadın, itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı.
Demirci - 15.4.2020
Manisa'da 2 ilçede karantina kararı
Manisa'da 9 Nisan'da Soma ilçesinde bulunan Turgutalp ile Cuma mahallelerinde iki apartman, 12 Nisan'da Turgutlu ilçesinde Cumhuriyet Mahallesi'nde bir apartman ile Demirci ilçesinde bir sokak karantinaya alınmıştı.
Demirci - 12.4.2020
Manisa'da yasağa uymayanlara 689 bin 850 lira ceza kesildi
İçişleri Bakanlığı'nca koronavirüs tedbirleri kapsamında, 31 ilde uygulamaya konulan 2 günlük sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere yönelik Manisa'da emniyet ve jandarma ekipleri işlem yaptı. Konuyla ilgili olarak Manisa Valiliği'nden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "İlimizde uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağı kapsamında, 12.04.2020 tarihinde kolluk kuvvetlerince yapılan denetlemelerde Yunusemre, Şehzadeler, Turgutlu, Salihli, Akhisar, Köprübaşı, Saruhanlı, Gördes, Soma, Sarıgöl, Alaşehir, Demirci ve Kula ilçelerimizde Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına muhalefet etmekten 4 iş yerine ve 215 şahsın her birine 3.
Demirci - 12.4.2020
Manisa'da sokağa çıkma yasağını ihlal edenlere ceza yağdı
17 ilçenin 13'ünde yasak ihlali Manisa Valiliğinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: "215 kişi ve 4 iş yerine toplam 689 bin 850 TL cezai işlem uygulandı. İlimizde uygulanan 2 günlük sokağa çıkma yasağı kapsamında, 12.04.2020 tarihinde kolluk kuvvetlerince yapılan denetlemelerde; Yunusemre, Şehzadeler, Turgutlu, Salihli, Akhisar, Köprübaşı, Saruhanlı, Gördes, Soma, Sarıgöl, Alaşehir, Demirci ve Kula ilçelerimizde Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına muhalefet etmekten 4 iş yerine ve 215 şahsın her birine 3 bin 150'şer TL olmak üzere toplam 689 bin 850 TL cezai işlem uygulanmıştır.
Demirci - 12.4.2020
Manisa'da sokağa çıkma yasağını ihlal eden 215 kişiye para cezası
Valilikten yapılan açıklamaya göre, İl Jandarma Komutanlığı ile İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 2 günlük sokağa çıkma yasağına yönelik kent merkezinde ve 17 ilçede denetim yaptı. Buna göre Yunusemre, Şehzadeler, Turgutlu, Salihli, Akhisar, Köprübaşı, Saruhanlı, Gördes, Soma, Sarıgöl, Alaşehir, Demirci ve Kula ilçelerinde Umumi Hıfzıssıhha Kurulu kararlarına muhalefet ettiği tespit edilen 4 işletme ile sokağa çıkma yasağını ihlal eden 215 kişiye toplam 689 bin 850 lira cezai işlem yapıldı.
Demirci - 12.4.2020
Demirci'de bir sokak karantinaya alındı
Manisa'nın Demirci ilçesinde bir sokak korona virüs (Covid-19) tedbirleri kapsamında karantinaya alınarak, sokağın giriş çıkışları kapatıldı.
Demirci - 12.4.2020
Demirci'de bir sokak karantinaya alındı
Manisa'nın Demirci ilçesinde bir sokak, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) önlemleri kapsamında karantinaya alındı.
Demirci - 12.4.2020
Manisalı görme engelli Milli Dayanışma Kampanyası'na maaşını bağışladı
Manisa'nın Demirci ilçesinde yaşayan 44 yaşındaki görme engelli İbrahim Erdoğmuş, 805 liralık engelli aylığı ile ihtiyaç sahibi ailelere verilen bin lirayı, Milli Dayanışma Kampanyası'na bağışladı.
Demirci - 11.4.2020
Manisa'da sokağa çıkma yasağını ihlal eden 148 kişiye para cezası
Kent genelinde sadece Demirci, Gölmarmara ve Selendi ilçelerinde herhangi bir cezai işlemin uygulanmadığı da belirtildi.
Demirci - 10.4.2020
Saadet Partisi Demirci İlçe Başkanı Önal, Kovid-19 nedeniyle vefat etti
Saadet Partisi Demirci İlçe Başkanı Mehmet Önal (54), yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Demirci - 7.4.2020
Manisalı gençlerden uygulama noktasına ısıtan yardım
Manisa'nın Demirci ilçesinde AK Parti İlçe Gençlik Kolları üyeleri, Demirci - Simav yolunda uygulama yapan ekiplere ısınmaları için kömür ve odun desteği verdi.
Demirci - 4.4.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 14
Kozan ilçesinde, sosyal medya üzerinden yapılan çağrıyla koronavirüsle ilgili dezenfekte calışmasına destek veren köylüler, Kozan İsmet Atlı Şehir Stadyumu önünde toplandı. Çiftçiler, Adana Büyükşehir belediyesi ve Kozan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerinin desteğiyle ilçe genelinde tüm cadde ve sokaklarda dezenfeksiyon çalışmalarına başladı. 50 çiftçi, Hasan Basri Demirci Bulvarı, Turgut Özal Bulvarı üzerinden Hastane Kavşağı Türk Büyükleri Meydanı'ndan mahallelere kadar tüm cadde ve sokakları dezenfektan ilacı ile ilaçladı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Demirci Haber, Demirci Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 5 - Demirci haber sayfamızda Demirci haberleri okuyabilir, Demirci son dakika haberleri ve güncel Demirci gelişmelerini görebilirsiniz. Demirci'de bir apartmanın çatı katında çıkan yangın hasara yol açtı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 21:55:53. #1.14#
title