Demirci'de Hayırseverin Yaptırdığı Kültür Merkezi Törenle Açıldı
Haberler » Yerel » Demirci'de Hayırseverin Yaptırdığı Kültür Merkezi Törenle Açıldı - Haberler

Demirci'de Hayırseverin Yaptırdığı Kültür Merkezi Törenle Açıldı

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Demirci Eğitim Fakültesi yerleşkesinde hayırsever işadamı Basri Koçyiğit tarafından yaptırılan kültür merkezi törenle hizmete açıldı.

Demirci'de Hayırseverin Yaptırdığı Kültür Merkezi Törenle Açıldı

Celal Bayar Üniversitesi (CBÜ) Demirci Eğitim Fakültesi yerleşkesinde hayırsever işadamı Basri Koçyiğit tarafından yaptırılan kültür merkezi törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine, Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin, CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli, Demirci Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yüksel Abalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ali Çelik, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Hasan Hüseyin Uğurlu, Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Fehmi Rasim Çelik, İl Sağlık Müdürü Dr. Ziya Tay, İl Tarım Müdür Yardımcısı Şener Uysal, Manisa İl Emniyet Müdürü Yunus Çetin, Demirci Belediye Başkanı İhsan Temel ile hayırsever iş adamı Basri Koçyiğit ve ailesi ile öğrenciler katıldı.

Vali Daşöz, Demircili'lerin eğitime çok önem verdiklerini, bunun da en iyi örneğini eğitim fakültesi olduğunu belirtti. Daşöz, "Bir ilçede fakültenin olması çok büyük bir olay. Türkiye'de tahmin ediyorum çok az sayıda ilçemizde fakülte var. Ama Demirci imtiyazlı bir şehir midir- Bence değil, Demirci bunu fazlasıyla hak etmiştir. Çünkü Demirci eğitimin başkentidir" dedi.

Demirci'de yaklaşık 4 bin yüksek öğrenim, 8 bin civarında da ilk ve ortaöğrenim öğrencisi olmak üzere toplam 12 bin öğrencinin eğitim gördüğünü ifade eden Daşöz, "Zaten Demirci'nin nüfusunun 47 bin olduğunu düşündüğümüzde gerçekten burası bir eğitim şehri aynı zamanda yüksek öğrenim şehri. Ben hayırsever Basri Bey'in yapmış olduğu bu hizmetin üniversitemizin yüksek okulumuzun fakültemizin önemli bir ihtiyacını karşılayacağına inanıyorum. Aynı zamda Demircililerin de önemli ihtiyacını karşılayacağını inanıyorum. Çünkü bu gibi salonlara bu gibi mekanlara çok ihtiyaç var. Basri Bey'e ve sevgili kızlarına huzurlarınızda teşekkür ediyorum" şeklinde konuştu.

CBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli de, Demirci Eğitim Fakültesinin gelecek eğitim-öğretim yılında iki yeni bölümün açılacağını kaydederek,

"İlçelerimizde kaymakamlarımız illerde ise devletimizi valilerimiz temsil ediyor. Bundan sonra da valilerimiz ve kaymakamlarımızın yönlendirmesiyle inşallah bundan sonra üniversitemize bu tip katkıların artmasını bekliyoruz" dedi.

Prof. Dr. Yüksel Abalı da, farklı ve renkli konularla her hafta "Çarşamba Eğitim Seminerleri" adı altında seminerler düzenlediklerini, bundan böyle bu tür konferans ve seminerlerin Basri Koçyiğit Kültür Merkezinde yapacaklarını belirterek, merkezin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti.

Demirci Kaymakamı Sezgin de, hayırsever iş adamı Basri Koçyiğit'in ilçeye yaptığı diğer yardımlardan bahsederek, "Allah Basri Koçyiğit amcamıza uzun ömürler versin hayırlarını da kabul eylesin" dedi.

Hayırsever iş adamı Basri Koçyiğit ise, konferans salonunun hayırlı uğurlu olmasını temenni ederek, projede emeği geçen Demirci Kaymakamı Yalçın Sezgin'e ayrıca teşekkür ettiğini söyledi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Pakdemirli, Basri Koçyiğit'e plaket takdim etti.

- MANİSA

Kaynak: AA

Manşet

Haberler