Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı Düzenledi

Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı Düzenledi

Manisa'nın Demirci ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir program düzenlendi.

Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi Kutlu Doğum Programı Düzenledi

Manisa'nın Demirci ilçesinde, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla bir program düzenlendi. Demirci Anadolu İmam Hatip Lisesi tarafından Basri Koçyiğit Kültür Salonu'nda düzenlenen programa Kaymakam Yalçın Sezgin, Belediye Başkanı İhsan Temel, İlçe Müftüsü İdris Başkıran, İlçe Emniyet Müdürü Rıza Akın, Mahmutlar Belediye Başkanı Cahit Çıracı, Durhasan Belediye Başkanı Mustafa Akın, siyasi parti temsilcileri ve diğer vatandaşlar katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Sıtkı Taşdemir, "Bu seneye kadar Kutlu Doğum Haftası'nı okulda öğrencilere, camilerde de hanımlara yönelik programlarla kutluyorduk. Bu sene ise heyecana okul olarak daha kapsamlı bir programı ekleyebilmenin mutluluğunu yaşıyoruz. O (SAV)'ni insanlığa tanıtmaya ve tanımaya her zamankinden daha çok ihtiyacımız var." dedi.

Ankara Kocatepe Camisi İmam Hatibi Adem Kemaneci'nin Kur'an okuduğu, şiir ve ilahilerin seslendirildiği programda öğrencilerin hazırladığı, Bilal-i Habeşi (RA)'nin, Hz. Muhammed (SAV)'in vefatından sonra ona duyduğu vuslatı konu alan piyes de sahnelendi. Program, karanfil dağıtılmasıyla sona erdi.