Demir Grup Sivasspor-Trabzonspor Maçının Ardından

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in 13. haftasında deplasmanda Demir Grup Sivasspor'u 2-1 mağlup ederek galip gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Trabzonspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay, Süper Lig'in 13. haftasında deplasmanda Demir Grup Sivasspor'u 2-1 mağlup ederek galip gelmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Çalımbay, karşılaşmanın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, "Her şeyden önce galip geldiğimiz için mutluyuz. Tabi ki kolay bir galibiyet olmadı, gerçekten zor bir maç oldu bizim açımızdan." dedi.

Sivas takımının son haftalarda mükemmel bir istikrar yakaladığını, özellikle kendi sahasında çok iyi oynayan bir takım olduğunu dile getiren Çalımbay, "Bugün de çok iyi oynadılar. Biz de iyi mücadele ettik. Tabi ki hatalarımız vardı, ama iyi şeylerimiz de vardı. Hiçbir zaman oyundan kopmadık, bunun neticesinde hakikaten iyi bir galibiyet aldık." diye konuştu.

Konum itibariyle bu maçları iyi bir şekilde bitirmeleri gerektiğine dikkati çeken Çalımbay, şunları kaydetti:

"Bir tek bu maç değil, bundan sonra da oynayacağımız 4 maçı da mutlaka iyi bir şekilde bitirmemiz gerekiyor. Şu oynadığımız oyunun mutlaka üzerine çıkmamız gerekiyor. Bireysel olarak da iyi şeyler yapmamız gerekiyor. Bunların hepsinin farkındayız. Bir galibiyet aldık diye hatalarımızı görmemezlikten gelmemiz mümkün değil.

Bunların hepsini şu anda düzeltme şansımız yok. Önümüzde 4 lig ve kupa maçlarımız var. Bunları da iyi bir şekilde bitirip devre arasında her türlü daha iyi duruma getireceğiz. Devre arasını her türlü iyi şekilde değerlendireceğiz. Belki takviye, belki çalışarak bazı şeyleri düzeltmemiz gerekiyor. Bunları yaptıktan sonra daha iyi bir takım olacağız, daha iyi bir duruma geleceğimize inanıyorum. Arkadaşlarımı tebrik ediyorum, geçen maç gibi son dakikalarda oyundan kopmadan golümüzü bulduk. İyi bir galibiyet aldık, bütün oyuncularıma teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonrasına bakacağız artık."

Demir Grup Sivasspor cephesi

Demir Grup Sivasspor Teknik Direktörü Samet Aybaba ise genelde coşkulu oynadıklarını söyledi. Takımın düşündüklerinin hemen hemen tamamını sahaya yansıttığını aktaran Aybaba, "Hızlı çıkışlarla ilgili çalışma yapmıştık, oradan birinci golü yedik. Onun dışında sahanın her yerinde iyi mücadele eden bir takımımız vardı." ifadelerini kullandı.

Geriye dönüşlerde sıkıntı yaşadıklarını vurgulayan Aybaba, "Oyuncularımı kutluyorum, bugün inanılmaz mücadele ettiler, rakibe hiç pozisyon vermediler. Öne çıkışlardaki sonlandırmalarda biraz daha iyi kullanabilseydik topları farklı bir maça doğru gidebilirdi. Devam ediyoruz, çalışacağız. Bundan sonra diğer maçları planlayacağız." değerlendirmesinde bulundu.

Savunma oyuncusu Vitaly Dyakov'un yedek bırakılmasının sorulması üzerine Aybaba, sözlerini şöyle tamamladı:

"Benim tasarrufum, Vitaly'nin hızlı oynayan takımlara karşı sıkıntısı olduğunu hepimiz biliyoruz. Orada bir organizasyon yapalım dedik, rakibi iyi tanıyan ve daha çabuk bir oyuncuyu tercih ettik. Oradaki arkadaşlarımız bence başarılı da oldu. Futbol bu, sonuna kadar bırakmayacaksınız oyunu. Bir pozisyonda herkes seyredince maç hiç ummadığımız farklı bir yere geldi. Ben yine de oyuncularımı kutluyorum. Seyircimize teşekkür ediyorum, böyle devam edersek bir maç kaybederiz ama ondan sonraki maçları kazanırız."