Demir, Göcek İkiz Tüneli'ni Sordu - Haberler
Haberi Paylaş

Demir, Göcek İkiz Tüneli'ni Sordu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Demir, Göcek İkiz Tüneli'ni Sordu

Chp Muğla Milletvekili Nurettin Demir, yapımı devam eden Göcek İkiz Tüneli'nden geçişin paralı olup olmayacağı hakkında, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Feridun Bilgin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na yazılı soru önergesi verdi.

Chp Muğla Milletvekili Nurettin Demir, yapımı devam eden Göcek İkiz Tüneli'nden geçişin paralı olup olmayacağı hakkında, Ulaştırma Denizcilik ve Haber leşme Bakanı Feridun Bilgin'in yanıtlaması istemiyle TBMM Başkanlığı'na yazılı soru önergesi verdi.

Dalaman'ı Fethiye'ye bağlayan ve 2006 yılında tamamlanan Göcek Tüneli'nin paralı olduğunu hatırlatan CHP Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Karayolları Antalya Bölge Müdürlüğü tarafından ücretsiz geçişi sağlamak için Eylül 2013'de Göcek İkiz Tüneli'nin yapımına başlandığını söyledi. Bitirilmesi için Mayıs 2015 tarihi verilen tünelin hala tamamlanamadığını söyleyen Demir, Göcek İkiz Tüneli'nin ne zaman bitirileceği ile ilgili TBMM'ye soru önergesi verdi. Demir, ikinci tünelin de paralı olacağı yönünde iddiaların bulunduğunu belirterek Demir, Ulaştırma, Denizcilik ve Haber leşme Bakanı Feridun Bilgin'in yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde, şu sorulara yanıt istedi:

"Mayıs 2015 tarihinde bitirileceği açıklanan Göcek İkiz Tüneli hala neden hizmete açılmamıştır? 24'üncü Dönem AK Parti Muğla Milletvekili Ali Boğa tarafından Göcek İkiz Tüneli'nin ücretsiz olacağı ifade edilmiş, 'Bu tüneli Karayolları açtığı için parasız olacak' diye belirtmişti. Aynı şekilde 25'inci Dönem AK Parti Muğla Milletvekili Hasan Özyer de, Fethiye istikametinden gelişlerde ücret ödenmeyeceğini belirtmişti. Daha açılmadan Göcek İkiz Tüneli'nin ücretli olacağı yönünde söylentiler yayılmıştır. Bu iddialar ışığında Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun da ücretsiz olacağı yönünde söz verdiği Göcek İkiz Tüneli'nin ücretli olması gibi bir durum söz konusu mudur? 24'ücnü dönem Milletvekili Ali Boğa, mevcut Göcek Tüneli'nin bir bedel karşılığında kamuya devredilip, ücretsiz hale getirileceğini iddia etmişti. Bu yönde herhangi bir çalışma var mıdır? Yabancı ve yerli turistin yoğun olarak geldiği Muğla'da, sık olarak kullanılan Göcek Tüneli'nin paralı olması Türkiye'nin uluslararası kamuoyundaki imajını zedelememekte midir?" - Muğla

Demir, Göcek İkiz Tüneli'ni Sordu

Demir, Göcek İkiz Tüneli'ni Sordu

Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
Haberi Kaydet
title