Demir, "Endişeye Mahal Yok''

Demir, "Endişeye Mahal Yok''

İlkadım Kıran Mahallesi sakinlerinin kafalarındaki soru işaretleri giderildi.

Demir,

Demir, "Endişeye mahal yok. TOKİ güvencesiyle hiçkimse mağdur edilmeden Kıran Mahallesi kentsel dönüşüm projesinin başarıya ulaşacağı kanaatini taşımaktayım"

Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir'in girişimleriyle İlkadım İlçe Başkanı, Kıran mahalle muhtarı, dernek yöneticilerinin katılımıyla Kıran Mahallesinde yapılması planlanan kentsel dönüşüm ile ilgili TOKİ'de bir toplantı yapıldı.
Toki Kentsel Yenileme Daire Başkanı Gürol Konyalıoğlu ile makamında yapılan görüşmeye Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir ile birlikte Ak Parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz, Kıran Mahallesi Muhtarı Bülent Tuluk, Kıran Mahallesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Salim Çelik ile dernek üyeleri katıldı.

Samsun Milletvekili Cemal Yılmaz Demir toplantıda kentsel dönüşümün gerçekleşeceği mahalle sakinlerinin gelecekleri ile ilgili tereddütleri olduğunu ifade ederek"gerek Samsun'da gerekse Ankara'da olduğumda mahalle sakinlerinden proje hakkındaki endişe ve tereddütleri ile ilgili görüşleri tarafıma ulaşmaktaydı. Vatandaşımızın kafasındaki soru işaretlerini gidermek ve bizatihi kaynağından bilgi almak için program yaptık. Alan çalışmasının hangi safhada olduğunu, burada yaşayan vatandaşlarımızın bir mağduriyetle karşılaşmamaları için bir toplantı organize ettik. Altyapısı ve doğalgazı ile standartları yüksek bir yaşam alanı oluşturmak istiyoruz. Vatandaşımız bunu fazlasıyla hakediyor"dedi.

Kentsel Yenileme Dairesi Başkanı Gürol Konyalıoğlu "TOKİ'nin hayata geçirdiği projelerle sadece kentsel dönüşümün değil kentleşme ve konut alanında bir marka durumunda. Uyguladığımız projeler tüm dünyanın da dikkatini çekmekte olup proje sonrasında yaptırdığımız bağımsız anketlerde vatandaşımızın memnuniyeti % 90 lar seviyesindedir.. Bu tür projeler vatandaşın bir araya gelerek kendi imkanlarıyla yapamayacağı büyüklüktedir. Tokinin denetiminde ve kontrolünde bu işin altından kimseyi mağdur etmeden kalkarız. Kimse merak etmesin hiçbir mağduriyet olmayacak. Şu anda Kıran Mahallesinde kim hak sahibi ise kentsel dönüşümde de hak sahibi onlar olacaktır. Alanın jeofizik çalışmaları bitmek üzere. Çalışmalar bittikten sonra takriben 1 ay içerisinde mahalle sakinlerini bilgilendirme amaçlı bir toplantı yapmayı planlamaktayız." dedi.

Ak parti İlkadım İlçe Başkanı İhsan Kurnaz; "Çoktandır böyle bir organizasyon yapmayı istiyorduk. Sağolsun sayın vekilimiz bizlere yardımcı oldu. Mahalle sakinlerinin kentsel dönüşüm ile ilgili bize sordukları sorulara net cevap veremiyorduk." dedi

Mahalle sakinleri adına düşünce ve taleplerini ifade eden Kıran Mahallesi Muhtarı Bülent Tuluk "Sağolsun sayın vekilimiz kafamızdaki soru işaretlerini giderecek bir organizasyon hazırladı. Bizde mahalle sakinleri ve dernek olarak endişelerimizi dile getirdik. Mahallede bir bilgi kirliliği var. Herkes farklı bir şey söylüyor. Haliyle mahalle sakinlerinin kafası çok karışık. Toplantı çok faydalı oldu. Önümüzü daha iyi görüyoruz." Dedi.