Demans Haberleri

Demans haber, Demans son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Demans - 27.04.2019
Guantanamo'daki Hapishane Yaşlanan Mahkumlar İçin Bakımevine Dönebilir"
Hapishanede 40 mahkumun bulunduğu bildirilen haberde, mahkumların işkence sonrası yaşadıkları psikolojik ve fiziksel sıkıntılar nedeniyle ilerleyen yaşlarda böbrek yetmezliği, uyku apnesi, demans ve yürüme zorluğu gibi sağlık sorunları yaşayabileceği kaydedildi.
Demans - 30.03.2019
Almanya Türk Doktoru Konuşuyor, 3 Boyutlu Yazıcılarla 'Yapay Organ' Geliştiriyor (2)
Hedefimizde vücuttaki organları tekrar yapay olarak üretmek var' Bizim geliştirdiğimiz teknolojilerle kanser hücrelerini tek hücre seviyesine kadar görüntüleyebiliyoruz' İlaçlar, kanser hücrelerini yakalayabilmiş mi, etki edebilmiş mi bunları tek tek görebileceğimiz yeni teknolojiler geliştirdik Muhsin Ceylan, Köln Almanya, geliştirdiği teknolojilerle organların detaylı haritalarını çıkaran ve yine özel olarak geliştirdiği 3 boyutlu yazıcılarla yapay organ prototipleri hazırlayan Türk doktoru Ali Ertürk'ü konuşuyor. Alman medyası, Münih kentinde bulunan Ludwig-Maximilians-Üniversitesi Beyin Felci ve Demans Enstitüsü'nün Araştırma Grubu Müdürü olan Dr.
Demans - 08.03.2019
Mutafyan'ın Ölümüyle İlgili Basın Toplantısı
"2008 YILINDAN BU YANA YOĞUN TEDAVİ DEVAM ETMİŞTİR" Mutafyan'ın hastanede geçirdiği tedavi sürecini anlatan Başhekim Armenak Mezaduryan, "2008 yılında çok yavaş başlayan günlük yaşamsal işlemlerini yapmada gecikme söz konusu olmuş ve fark edilmiş, bütün tıbbı imkanlar yapılmış ve kendisinde demans yani 'Frontal Lop' sendromu dediğimiz bir çeşit bunama tablosu meydana çıkmıştır.
Demans - 07.03.2019
Hareketsizlik, Alzheimer'a Davetiye Çıkarıyor!
Demans (bunama) ile birlikte beyindeki sinir hücreleri arasındaki bağlantılar giderek yok oluyor.
Demans - 27.02.2019
Oyuncu Cezmi Baskın, Sağlıklı Yaş Almanın İpuçlarını Verdi
Sempozyumun açılış konuşmasını yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun eşi Türkegül Kocaoğlu, Türkiye'de yaşlı nüfusunun  giderek arttığına değindi. Büyükşehir Belediyesi'nin yaşlılar için hayata geçirdiği projelere de değinen Kocaoğlu, şunları söyledi: "Hayata geçirdiğimiz projelerle İzmir 'Yaşlı Dostu Kent' unvanını aldı. Sosyal Yaşam Kampüsü projemizi tamamladık. Bizim hedefimiz yaşlıları sosyal hayatın içine sokmak ve onlarla daha çok iletişim kurmayı sağlamak. Bu nedenle gerçekleştirdiğim, çalıştığım hizmetlerin en önemlilerinden biri fikir ve isim sahibi olduğum 'sağlıklı yaş alma merkezi.' Bu projenin hayata geçmesini sağlayan İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.  Bu merkezde kadınlı, erkekli 55 yaş üstü bireylerimiz spor, resim yaparak, müzikle ilgilenerek, gezerek keyifle günlerini geçiriyor. Çağımızın en zor hastalıklarından biri olan alzheimer ve demansı önlemek için de bir merkezimiz var.
Demans - 07.02.2019
Kocamaz, Mezitli'de Açılış Yaptı, Temel Attı
Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mezitli İtfaiye Grup Amirliği hizmet binası ile Alzheimer ve Demans Hasta ve Hasta Yakınları Buluşma Merkezi'nin açılışını yaparak, Batı Havzası 2. Kademe Kanalizasyon Şebeke Hattı'nın temelini attı.
Demans - 04.02.2019
Mevlüt Uysal: Büyükçekmece İstanbul'un En Güzel İlçesi Olacak
  YAŞLI NİNE CUMHURBAŞKANINI GÖRMEDEN ÖLMEK İSTEMİYOR   Hürriyet Mahallesi'ndeki ikinci seçim irtibat bürosunun açılışından sonra başka bir programa geçmek üzere seçim irtibat bürosundan ayrılan Uysal bir vatandaşın çay davetine iştirak etti. Pencereden Başkan Uysal'ı gören Neriman Polat, "Başkanım buyurun bir çayımızı için" dedi. Başkan Uysal da Polat'ı kırmayarak evine gitti. 90 yaşının üzerinde annesi ile yaşayan Neriman Polat, annesi Emine hanımın Demans hastası olduğunu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı görmeden ölmek istemediğini defalarca kendisine söylediğini ifade etti.
Demans - 04.02.2019
Uysal: "Bizimle Birlikte Büyükçekmece Değer Kazanacak"
"Erdoğanı görmeden ölmek istemiyorum" Hürriyet Mahallesi'ndeki ikinci seçim irtibat bürosunun açılışından sonra başka bir programa geçmek üzere seçim irtibat bürosundan ayrılan Uysal bir vatandaşın çay davetine iştirak etti. Pencereden Başkan Uysal'ı gören Neriman Polat, "Başkanım buyurun bir çayımızı için" dedi. Başkan Uysal da Polat'ı kırmayarak evine gitti. 90 yaşının üzerinde annesi ile yaşayan Neriman Polat, annesi Emine hanımın Demans hastası olduğunu ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ı görmeden ölmek istemediğini defalarca kendisine söylediğini ifade etti.
Demans - 02.02.2019
Kahta Ziraat Odası Başkanlığına Mevcut Başkan Seçildi
Başkanlık dönemindeki dört yıllık hizmetleri açıklayan Turanlı, " Bu dört yıllık süreç içerinde Kahta Ziraat Odası olarak ilçemiz için çok önemli olan badem işleme tesisinin kurulumunda, başta vekillerimiz olmak üzere, Tarım ve Orman il- İlçe Müdürlüklerimiz, Tarım Kredi Kooperatifi Genel Müdürlüğü, GAP Başkanlığı, Kahta Sert Kabuklu Meyve Yetiştiriciler Birliği ve konunun muhatapları ile yaptığımız görüşmeler sayesinde ilçemizde Badem İşleme Tesislerinin kurulmasını katkı sağladık. GAP- TEYAP ile yapmış olduğumuz protokolle 4 köyde 10'ar dekarlık alanlarda farklı sebze türlerinin demanstrasyon çalışmalarını ve teknik desteklerini yaptık.
Demans - 03.12.2018
Asırlık Çiftin 85 Yıllık Aşkını Ölüm Ayırdı
BURSA'nın İznik ilçesinde yaşayan 85 yıllık evli Ahmet Ortakçı (100) ile Ayşe Ortakçı (100) çiftini ölüm ayırdı. Demans hastası Ahmet Ortakçı'nın, hayatını kaybetmeden 1 gün önce 85 yıllık hayat arkadaşı Ayşe Ortakçı ile olan aşkı Demirören Haber Ajansı muhabirleri tarafından görüntülenmişti.
Demans - 13.11.2018
Zeytinyağı, Kalp Krizi ve Buna Bağlı Ölümleri Azaltıyor"
Akdeniz diyetinin sağlık açısından pek çok faydasının keşfedildiğini belirten Gençbay, sözlerini şöyle sürdürdü: "Diyetin kalbini zeytinyağı oluşturuyor. Ayrıca işlenmemiş tahıllar, mevsim sebzeleri ve meyveleri, bakliyat, kuru yemişler sık tüketilir. Haftada birkaç gün balık tüketilir. Kırmızı et ayda bir iki kez nadiren yenir. Süt ve süt ürünlerinde genellikle koyun ve keçi sütü kullanılır. Günde bir iki kadeh şarap tüketilir. Zeytinde hasada genellikle kasım ayında başlanır. Bu erken hasadın içerisinde çok kuvvetli fenoller denilen antioksidanlar ve başka bazı önemli sağlık için faydalı bileşikler geç hasada oranla daha fazladır. Bu nedenle çok değerlidir. Akdeniz diyetinin hikayesi, Dr. Ancel Keys isimli bir araştırmacının 50'li yıllarda Yunanistan gezisinde, o bölge insanlarının çok daha sağlıklı ve geç yaşlara kadar yaşamasını fark etmesi ile başladı. Dr Keys, daha sonra anılarında, Girit bölgesinde köylerde 100 yaşını geçen kişilerin oranının Paris'tekinin on katı olduğunu belirtmiştir. Akdeniz Bölgesi'nde, kalp hastalıkları ve bundan ölümler oldukça azdı. Ayrıca; artroz, demans, daha ender görülüyordu.
Demans - 19.10.2018
13. Nöroloji Günleri
Bıçakçı, en etkili ve en düşük maliyetli ilacın tercih edilmesinin, "akılcı ilaç kullanımı" olarak adlandırıldığını dile getirerek, şöyle devam etti: "Daha önceki yıllarda da baş ağrısı tedavisi gözden geçirilirken, aslında hep hastalara göre düzenlenmesi her zaman önemli olmuştur. Yani her hastaya kendine uygun, kendi şartlarına göre, ulaşılabilirliği de göz önünde bulundurularak ilaçlar vermeliyiz. Hastaların yarısı, ilaçlarını etkin ve tamamını kullanamamaktalar. Bu anlamda bilgi, deneyim, yenilenme, farkındalık, adaptasyon ve motivasyon bizim ilkelerimiz olmalıdır. Eğer biz hastaya eşit şartlarda, doğru düzeyde ilaç kullanımını sağlamak istiyorsak hastayı tanımalıyız. Tanı yapabilmeliyiz. Hastayı ve ilacı doğru noktada kesiştirmeliyiz." 21 Ekimde sona erecek organizasyonda, "Demans hastalarında ayırıcı tanı temelinde akılcı tedavi yaklaşımları, acilde baş ağrısına yaklaşım, multiple skleroz tanı, ayırıcı tanı, tedavi kararı, nörolojik hastalıklarda beslenme tedavileri" gibi nörolojinin temel konularında sık karşılaşılan tanı ve tedavi sorularına cevap aranması hedefleniyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Demans Haberleri | Demans Haber - Haberler - Sayfa 9 - Demans haberleri, son dakika demans haber ve gelişmeleri burada. 102 Yaşındaki Kadın, 92 Yaşındaki Oda Arkadaşını Vahşice Öldürdü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 27.7.2021 18:17:41. #1.14#

title