Demans Haberleri

Demans haber, Demans son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Demans - 16.07.2020
ABD'de 17 yıl sonra ikinci idam da gerçekleşti
Purkley'in idamı daha önce demans hastalığı, şizofreni gibi ağır hastalıklar nedeni ile ertelenmiş ancak yüksek mahkeme tarafından ertelenme kararı iptal edilmişti.
Demans - 16.07.2020
ABD'de 17 yıl aradan sonra ikinci kez federal bir mahkum idam edildi
Avukatları, 68 yaşındaki Purkey'in demans ve alzaymır hastalıkları nedeniyle kendisine verilecek cezayı idrak edemeyeceğini gerekçe göstererek, idamının iptali talebinde bulunmuştu.
Demans - 16.06.2020
Son dakika haberleri! Depresyon gençlerde unutkanlığı tetikliyor
Hanoğlu, unutkanlığın farklı yaşlarda, farklı nedenlerden dolayı ortaya çıkabilen bir durum olduğunu ifade ederek ileri yaşlar için Nörodejeneratif hastalıklar denilen Alzheimer hastalığı ve benzer demansların (bunamaların) unutkanlık problemlerinin en sık karşılaşılan sebebi olduğunu kaydetti.
Demans - 12.06.2020
Pandemi sonrasında ruhsal hastalıklar artabilir
Doğru ve yerinde ilaç kullanımı çok önemli Doğru ve yerinde ilaç kullanımının tedaviye etkilerine işaret eden Prof. Dr. Nesrin Dilbaz, bu konudaki farkındalığının önemine dikkat çekti: "Temel olarak hastalıkları gruplandırdığımızda şizofreni ve benzeri psikotik bozukluklar, Bipolar, majör depresyon gibi duygu durum bozuklukları, panik bozukluğu, travma sonrası stres bozukluğu gibi anksiyete bozuklukları, daha çok ileri yaşlarda görülen Alzheimer veya demanslar, dikkat eksikliği hiperaktivite bozukluğu, otizm gibi yapısal olan pediatrik hastalıklar var.
Demans - 11.06.2020
İzmir'e terapi bahçeleri geliyor
Stresle başa çıkmak için Proje ile ilgili bilgi veren İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, doğanın yaşam kalitesine etkilerinin ve terapi bahçelerinin 20. yüzyıl sonunda bilimsel araştırmalarla gündeme geldiğini hatırlatarak, "Koronavirüs salgını süresince doğanın önemini bir kez daha anladık. Engelsizmir 2020 Kongresi hazırlıkları kapsamında 'bahçe terapisi ve yerel yönetimler çalıştayı' yaparak bu konuda bilimsel bir hazırlık yapmıştık. Son üç aydır özellikle 65 yaş üzeri insanlarımızın hareketsizleşmesi, doğaya çıkamaması ruhsal olarak da sıkıntıya neden oldu. Bahçecilik faaliyetleri stresli yaşam koşulları ile yaşamaya ve onlarla başa çıkmaya katkı sağlıyor. İyi tasarlanmış bir yeşil alan, insanların yaşam sevincini yükseltmeye, bazı hastalıkların ilerlemesini durdurmaya ya da tedavi sürelerini hızlandırmaya büyük ölçüde katkı sağlıyor. İzmir B üyükşehir Belediyesi olarak üç aylık salgın döneminde bu konu üzerinde çalıştık. Yurttaşlarımızın ruh ve vücüt sağlığnının korunmasına zaman içinde çok etki edecek bu projeyi başlatıyoruz" diye konuştu. İzmir Büyükşehir Belediyesi 8 Ocak 2020 tarihindeTarihi Havagazı Fabrikası'nda ENGELSİZMİR 2020 Kongresi'nin hazırlıkları kapsamında "Bahçe Terapisi ve Yerel Yönetimler Çalıştayı" yapmıştı. Yurtiçinden ve yurt dışından çalıştaya katılan uzmanlar bahçe terapisinde uygulanan tedavi yöntemlerini ve hastalara faydasını anlatmış, ardından atölye çalışmaları yapılmıştı. Bahçe Terapisi" nedir? "Bahçe Terapisi" diğer adıyla "Hortikültürel Terapi" özel ve kanıtlanmış tedavi hedeflerine ulaşmak için terapistler tarafından kolaylaştırılmış bahçecilik faaliyetlerini içeren bir yöntem. Düşük maliyetli, etkili ve çok yönlü bu yöntem kişinin fiziksel, zihinsel ve kişisel gelişimi için canlı malzeme olarak bitkilerle yapılan aktiviteleri içeriyor. Her yaş grubundan insanların faydalanabildiği iyi planlanmış bir bahçe terapisi programından,Demans ve Alzheimer hastaları, günlük tedavi ve rehabilitasyon programlarındaki engelli bireyler, risk altındaki bireyler, madde bağımlısı bireyler, psikiyatri hastaları ve özel gelişimli bireyler yararlanabiliyor.
Demans - 22.05.2020
Utah Jazz'ın efsane başantrenörü Jerry Sloan hayatını kaybetti
Kulüpten yapılan açıklamada, Utah Jazz'ı 23 sezon çalıştıran Sloan'ın parkinson ve demans hastalıklarının getirdiği komplikasyonlar nedeniyle yaşamını yitirdiği belirtildi.
Demans - 20.05.2020
Her öksürük ve nefes darlığı covid-19 belirtisi olmayabilir
RİSK ALTINDA OLAN KRONİK HASTALIKLAR Kanser, lösemi ve lenfoma tanıları olan hastalar, Organ veya kemik iliğitransplantasyonu uygulanmış hastalar, Astım veya Kronik Obstruktif Akciğer Hastalığı (KOAH) gibi kronik akciğer hastalığı olanlar, Diabetes Mellitus (Şeker Hastalığı), Hipertansiyon, Kalp Hastalıkları ve Serebrovasküler hastalıkları (Demans, Alzheimer ve yatağa bağımlı bakım hastaları), Böbrek, kalp ve karaciğer yetmezliği olan hastalar.
Demans - 10.05.2020
Rize'de 101 yaşındaki Fatma nineye Anneler Günü sürprizi
Yaşlılığa bağlı demans başlangıcı olan Demir, yeni tip koronavirüs nedeniyle torunlarına sarılamadığı ve camiye gidemediği için üzgün olduğunu söyledi.
Demans - 01.05.2020
Koronavirüste gizli tehlike: Evde kalmak, ortopedik sorunlara yol açıyor
HAREKETSİZLİK OLUMSUZ ETKİLİYOR Dr. Polat şu şekilde devam etti: "Hareketsizlik aynı zamanda beyin fonksiyonlarını da olumsuz yönde etkiliyor. Demans, Alzheimer dediğimiz hastalık hızlı bir şekilde artabilir.
Demans - 28.04.2020
Kanada'da 92 yaşındaki Asyalı adama ırkçı saldırı
Kanada'da 92 yaşındaki Asyalı adama ırkçı saldırıKanada, (DHA) ? Kanada'nın Vancouver kentinde 92 yaşındaki demans hastası Asyalı adam, koronavirüs salgının nedeniyle markette ırkçı saldırıya uğradı.
Demans - 01.04.2020
Türk Nöroloji Derneği Başkanı Öztürk: "Kovid-19 nörolojik sistemleri de etkiliyor"
Öztürk, nörolojik hastalıkların, hastalar, hasta yakınları ve sağlık alanında çalışanlar için en fazla sağlık yükü oluşturan hastalık grupları arasında yer aldığını da vurgulayarak, şunları kaydetti: "Dünya çapında global kayıpta yüzde 10,2'lik kısmı nörolojik hastalıklar oluşturmaktadır. Nörolojik hastalıklar, global ölçekte ölümlerin ise yüzde 16,8'inin nedenini oluşturmaktadır ve her yıl dünyada 9,4 milyon kişi hayatını kaybetmektedir. En yaygın nörolojik hastalıklar ise baş ağrısı, alzaymır ve diğer demanslar, inme, epilepsi, menenjit, parkinson, ansefalit, multipl skleroz, beyin tümörleri, motor nöron hastalıkları olarak bildirilmektedir.
Demans - 24.03.2020
Güney Kore Avrupa'dan gelenleri iki hafta karantinaya alacak
Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin yüzde 27,4'ü demans hastası Öte yandan ülkede Kovid-19 salgını nedeniyle hayatını kaybedenlerin yüzde 27,4'ünün bunama (demans) hastası olduğu bildirildi.
Demans - 23.03.2020
Güney Kore'de 93 yaşındaki kadın koronavirüsü yendi
Tedavisi tamamlanan kadında sadece "demans" (bunama) hastalığı olduğu ifade edildi.
Demans - 13.03.2020
Siirtli öğrenciler Avrupa ülkesini gezdi
Siirt 75. Yıl Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Hollanda'yı gezdi. 3 grup halindeki 15 öğrenci, Erasmus öğrenci hareketliliği kapsamında Hollanda'nın Eindhoven şehrinde alzheimer ve demans hastalarının bakımının yapıldığı yaşlı bakım merkezini gezerek, sağlık tekniklerini yakından inceledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Demans Haberleri | Demans Haber - Haberler - Sayfa 4 - Demans haberleri, son dakika demans haber ve gelişmeleri burada. Omega 3 nedir? Omega 3 faydaları nelerdir? Omega 3 fiyatı nedir? Omega 3 çeşitleri nelerdir?Balık yağı ne işe yarar? Balık yağının fayd
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 6.8.2021 02:43:03. #1.15#

title