Dekan Sandıkçı İstifa Nedenini Açıkladı

Dekan Sandıkçı İstifa Nedenini Açıkladı

Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, Sadece İzin Kağıtlarını İmzalayan Bir Rektör Yardımcısı Olmamak İçin Rektör Yardımcılığı Görevinden İstifa Ettiğini Açıkladı.

Dekan Sandıkçı İstifa Nedenini Açıkladı

Rize Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Sandıkçı, sadece izin kağıtlarını imzalayan bir rektör yardımcısı olmamak için rektör yardımcılığı görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Sandıkçı, kurulum aşamasında olan Rize Üniversitesi'nin yıpranmaması için açıklama yapmaktan kaçındığını belirterek, "Yeni kurulacak bir üniversitede yapılacak çok iş var. Ancak ben Rektör Yardımcısı olarak bir şey yapamadığım için görevimden ayrılma kararı aldım. Üniversitemiz yıpransın, zarar görsün istemiyorum. Bu nedenle bugüne kadar bir açıklama yapmadım. Sadece izin kağıtlarını imzalayarak rektör yardımcılığı yapmayı doğru bulmadığım için ayrıldım. Başbakanımız şehir üniversiteli kurma hedefinden bahsetmişti. İnşallah Rize üniversitesi bir şehir üniversitesi olur. Dekanlık görevim devam ediyor." dedi. (CİHAN)