Değirmendere Haberleri

Değirmendere haber, Değirmendere son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Değirmendere - 12.1.2020
(Havadan görüntülerle) RİVA DERESİ'NE KENTSEL TASARIM; 5 GÖLET YAPILACAK
RİVA'YA 5 GÖLET Riva Deresi'nin yan kollarını oluşturan Turplu, Yedibin ve Ayışarpı dereleri ile Değirmendere ve Eski Damlar mevkiinde bulunan dere yatağına 5 adet, taşkın kontrolü amaçlı rezervuar göleti yapılmasını öngören proje raporunda şöyle denildi: "Proje, dere yatağı çevresinde mesire alanları, yürüyüş alanları, ekolojik tarım merkezleri, piknik alanları, spor ve sağlıklı yaşam merkezleri, ağaçlandırma ve peyzaj merkezleri, rekreasyon alanları, çocuk oyun alanları, tekne yanaşma yerleri ve seyir terasları oluşturulmasını kapsamaktadır.
Değirmendere - 9.1.2020
Mersin'de karda mahsur kalan tek ayağı olmayan köpek kurtarıldı
Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, ilçeye bağlı Değirmendere Mahallesi'nde vatandaşların karla kaplı yolda tek ayağı olmayan bir köpek bulunduğu ihbarı üzerine ekipler bölgeye sevk edildi.
Değirmendere - 9.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ-1
KOCASI DA SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜ Öte yandan, kıskançlık cinayetinden 3 ay sonra 20 Kasım 2018 günü, tutuklu Emine Taşkın'ın eşi Bekar Taşkın da, Değirmendere Mahallesi'nde Çarşıiçi Sokak'ta park halindeki otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda başından vurularak öldürüldü.
Değirmendere - 8.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ-15
KOCASI DA SİLAHLI SALDIRIDA ÖLDÜ Öte yandan, kıskançlık cinayetinden 3 ay sonra 20 Kasım 2018 günü, tutuklu Emine Taşkın'ın eşi Bekar Taşkın da, Değirmendere Mahallesi'nde Çarşıiçi Sokak'ta park halindeki otomobilinde uğradığı silahlı saldırıda başından vurularak öldürüldü.
Değirmendere - 6.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 6
ORMANLIK ALANDA DÖVDÜKTEN SONRA BİR EVİN ÖNÜNDE BIRAKTILAR Ardahan Arda'nın olay günü Aydın Koçaslan ile Gölcük Değirmendere'de bir restoranda yemek yemek için buluştuğu, restorandan çıktıktan sonra Ardahan Arda'nın bir bahane uydurup Aydın Koçarslan'ı ormanlık alana yönlendirdiği tespit etti.
Değirmendere - 5.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: ------------------------------- -Olay yerinden detaylar -Evin yanma anından detaylar -İtfaiye ekiplerinin söndürme çalışmalarından detaylar -Genel detaylar Haber-Kamera: Yavuz YILMAZ / İNEGÖL(Bursa), ================================ YANGINDA MAHSUR KALAN ANNE VE ÇOCUKLARINI İTFAİYE KURTARDI KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde 5 katlı apartmanın 3'üncü katında yangın çıktı. Yangında dumandan etkilenen anne ve 2 çocuğu itfaiye ekipleri tarafından binadan çıkarılarak kurtarıldı.  Yangın, Değirmendere Merkez Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi'ndeki 5 katlı apartmanın 3'üncü katında Gülşah ve Mutlu Çelebi çiftinin çocuklarıyla birlikte yaşadığı dairede, saat 17.
Değirmendere - 4.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ -Yıkım cep tel. görüntüleri HABER KAMERA:  TRABZON, - =========== Yangında mahsur kalan anne ve çocuklarını itfaiye kurtardı KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde 5 katlı apartmanın 3'üncü katında yangın çıktı. Yangında dumandan etkilenen anne ve 2 çocuğu itfaiye ekipleri tarafından binadan çıkarılarak kurtarıldı.  Yangın, Değirmendere Merkez Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi'ndeki 5 katlı apartmanın 3'üncü katında Gülşah ve Mutlu Çelebi çiftinin çocuklarıyla birlikte yaşadığı dairede, saat 17.
Değirmendere - 4.1.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 16
Yangında mahsur kalan anne ve çocuklarını itfaiye kurtardı KOCAELİ'nin Gölcük ilçesinde 5 katlı apartmanın 3'üncü katında yangın çıktı. Yangında dumandan etkilenen anne ve 2 çocuğu itfaiye ekipleri tarafından binadan çıkarılarak kurtarıldı.  Yangın, Değirmendere Merkez Mahallesi Muammer Aksoy Caddesi'ndeki 5 katlı apartmanın 3'üncü katında Gülşah ve Mutlu Çelebi çiftinin çocuklarıyla birlikte yaşadığı dairede, saat 17.
Değirmendere - 26.12.2019
Cinayet davasında sanık avukatı, maktule saygıdan tahliye talep etmedi
Kimlik tespitinin ardından savunma yapan sanık Ayyıldız, olay günü Değirmendere Mahallesi Yüzbaşılar Arıtma Tesisi mevkisinde alkol aldıklarını anlattı.
Değirmendere - 26.12.2019
Kar yağışının etkili olduğu köylerde çalışmalar sürüyor
Osmaniye'nin Kadirli İlçesi'nde 3 gündür devam eden sağanak yağış ve kar sonrası kapanan köy yolları açıldı.İlçeye bağlı Değirmendere Maksutoluğu ve Tahta köylerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yollar ulaşıma kapanmış, enerji nakil hatlarındaki direklerin çoğu zarar görmüştü.
Değirmendere - 26.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 16
İlçeye bağlı Değirmendere Maksutoluğu ve Tahta köylerinde etkili olan kar yağışı nedeniyle yollar ulaşıma kapanmış, enerji nakil hatlarındaki direklerin çoğu zarar görmüştü.
Değirmendere - 25.12.2019
Yanan ormanlara ailece can veriyorlar
ORMANLIK ALANDA ZORLU MESAİ Eşi ile omuz omuza alanda çalışan Hasan Uzuner (46) de Önce bölgedeki yanıkları temizliyoruz. Saat 06.00'da geliyoruz, akşam karanlık çökene kadar çalışıyoruz. Çok zor bir iş. Birçok kez traktör devrildi, altında kaldım ama ekmek parası. İşin birçok zorluğu olsa da biz bu işi biliyoruz. Ancak bunu yapabiliriz. Başka bir iş bilmiyoruz diye konuştu. Menemen'e bağlı Değirmendere Mahallesi'nden çalışmak için geldiğini söyleyen evli ve 7 çocuk babası Muhittin Eyin (52) ise bir metrekarelik alana yaklaşık 30 kütük dizdiklerini, bunun karşılığında da 60 TL aldıklarını söyledi.
Değirmendere - 25.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ - 4
İzmir'de ağustos ayında çıkan ve yüzlerce hektarlık ormanlık alanı küle çeviren yangınların ardından, bölgede başlayan temizleme çalışmaları devam ediyor. Orman Bölge Müdürlüğü'ne başvuruda bulunan ve orman köylüsü olduğunu belgeleyen 650 kişi, eşlerini ve çocuklarını alarak evini bölgeye taşıdı. Kimi dağların yamaçlarına kimiyse yol kenarlarına çadır kurdu. Alanda çalışan kimileri, mahallelerinde besledikleri tavukları da yanlarında getirdi. Bölgede dikkat çeken bir diğer ayrıntı ise Menderes'in Orhanlı Mahallesi'ne sınırlarında kalan ormanlık alanda çalışan Sevil (38) ve Hasan Uzuner (46) çifti oldu. Yanan ağaçların kesimini birlikte yapan, yine kesilen ağaçları birlikte kamyonlara yükleyen Uzuner çifti, zorluklarla karşılaşsalar da çalışmaktan dolayı mutlu olduklarını söyledi. Ağaç kesme makinesi olan ve genelde erkeklerin kullandığı hızarı kullanan iki çocuk annesi Sevil Uzuner, şöyle dedi: "Sabah kalkıyorum, kahvaltı hazırlıyorum. Evin işini topluyorum sonra çıkıyoruz. Ormanda kesim yapıyorum, kestiğim ağaçları eşimle birlikte paket yaparak kamyonlara yüklüyorum. Hızar kullanıyorum, zorlanıyorum. Ağır ama yapıyorum. Başka yapabileceğimiz bir şey yok. O nedenle bu işte çalışmaya mecburuz. Birçok kadın gibi evde oturmak vardı. Okula giden iki çocuğum var. Onlara bakmak isterdim, onlarla ilgilenmek isterdim ama olmuyor. Kaynanam çocuklara bakıyor. Ben de eşimle çalışmak zorundayım. Bu iş olmadan ekmek olmuyor, zorlanıyoruz ama başka yapabileceğimiz bir şey yok." ORMANLIK ALANDA ZORLU MESAİ Eşi ile omuz omuza alanda çalışan Hasan Uzuner (46) de "Önce bölgedeki yanıkları temizliyoruz. Saat 06.00'da geliyoruz, akşam karanlık çökene kadar çalışıyoruz. Çok zor bir iş. Birçok kez traktör devrildi, altında kaldım ama ekmek parası. İşin birçok zorluğu olsa da biz bu işi biliyoruz. Ancak bunu yapabiliriz. Başka bir iş bilmiyoruz" diye konuştu. Menemen'e bağlı Değirmendere Mahallesi'nden çalışmak için geldiğini söyleyen evli ve 7 çocuk babası Muhittin Eyin (52) ise bir metrekarelik alana yaklaşık 30 kütük dizdiklerini, bunun karşılığında da 60 TL aldıklarını söyledi.
Değirmendere - 22.12.2019
Haftanın tarihine bakış
2013- İzmir'in Karşıyaka ilçesinde denize indirilmek istenen "TCG Değirmendere" adlı römorkörün yan yatması sonucu 10 personel hayatını kaybetti, 17 personel yaralı kurtarıldı.
Değirmendere - 20.12.2019
Gölcük edebiyat sempozyumu başladı
Gölcük; Türkiye'nin edebiyat alanındaki önde gelen akademisyenlerinin katılımıyla, Türkiye'nin Servet-i Fünûn konusundaki tek, edebiyat alanındaki en önemli akademik sempozyumlardan biri olan; Gölcük Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı- Servet-i Fünûn Sempozyumu'na ev sahipliği yaptı.Gölcük Belediyesi'nin tarafından yapılan edebiyat sempozyumunun açılış programına; Kocaeli Vali Yardımcısı Osman Abdullah Günaydın, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanvekili Yaşar Çakmak, Gölcük Kaymakamı Cengiz Karabulut, Karamürsel Kaymakamı Osman Aslan Canbaba, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. M. Fatih Andı, Adalet Komisyonu Başkanı Muhittin Paça, Kocaeli Cumhuriyet Başsavcısı Habip Korkmaz, Kocaeli Barosu Başkanı Bahar Gültekin Candemir, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Ökkeş Alpaslan Karcı, Kocaeli Üniversitesi Genel Sekreteri Mustafa Uzun, Kocaeli Kent Konseyi Başkanı Adnan Uyar, AK Parti İlçe Başkanı Çetin Seymen, STK'ların başkan ve yöneticileri ile birlikte Özbekistan, Azerbaycan, Çin, Kırgızistan ve KKTC'den ve ülkemizin çeşitli illerindeki üniversitelerden çok sayıda akademisyen ve edebiyatçı katıldı. Davetliler, ilk olarak fuaye alanında bulunan fotoğraf ve belgelerden oluşan sergi alanını gezdiler. Akabinde de açılış programı başlarken, salon tamamen doldu ve bazı konuklar sunumu ayakta dinlemek durumunda kaldı. "GÜZEL TÜRKÇEMİZE GÖLCÜK'TEN KATKI SUNMAK İSTİYORUZ" Başkan Sezer yaptığı açılış konuşmasında: "Bu saygıdeğer topluluğun burada olmasından dolayı mutluluğumu dile getirerek konuşmama başlamak istiyorum. Gölcük'ün adının sanat kültür ve spor faaliyetleriyle birlikte duyurulmasının bizim için çok önemli olduğunu her fırsatta dile getirdik. Servet-i Fünun aslında sempozyumun adı değil. Sempozyum, Gölcük Uluslararası Türk Dili ve Edebiyatı ve alt başlık olarak Serveti Fünun. Biz güzel Türkçemize, Gölcük'ten, yerelden bir katkı sağlamak istiyoruz. Bu amaçla bu sempozyumu düzenliyoruz. Alt başlık olarak Servet-i Fünun seçmemizin nedeni ise; derginin imtiyaz sahibi Ahmet İhsan Tokgöz'ün uzun yıllar Değirmendere oturmasıdır.
Değirmendere - 16.12.2019
Tarihi "Yalı Evleri"ne yoğun ziyaretçi ilgisi
Osmanlı mimarisinin seçkin örnekleri arasında yer alan Gölcük'teki Değirmendere Yalı Evleri, restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından çekim merkezi haline dönüştü.
Değirmendere - 15.12.2019
Gölcük'ün tarihi 'Yalı evleri' yeniden canlandırıldı
KOCAELİ'nin Gölcük ilçesi Değirmendere Sahili'nde aslına sadık kalınarak yeniden yapılan yalı evleri, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Değirmendere Haberleri | Değirmendere Haber - Haberler - Sayfa 7 - Değirmendere haberleri, son dakika değirmendere haber ve gelişmeleri burada. Gölcük'ten depremzedelere kışlık giyecek desteği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 3.12.2020 11:58:40. #1.14#
title